Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świętochłowice

W dniach od 18 do 24 lutego Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" . Wzorem lat ubiegłych Komendant Główny Policji podjął decyzję o włączeniu się w obchody organizowanej inicjatywy.

Działania prowadzone w ramach organizowanego "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" obejmować będą między innymi bezpłatne porady prawne prawne udzielane w różnych instytucjach, w tym również w katowickiej Komendzie Policji oraz katowickich Komisariatach Policji. Celem niniejszego działania jest monitorowanie sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz udzielenie im skutecznej pomocy. Każda z osób pokrzywdzonych może również skorzystać z pomocy z  Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej działających przy Funduszu sprawiedliwości. Lista organizacji jest dostępna pod adresem : http://funduszsprawiedliwosci.gov.pl


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.