W ostatnich dniach w świętochłowickich szkołach rozpoczął się cykl spotkań z uczniami. Związany jest z szeroko pojętymi zagrożeniami w internecie. O tym, skąd biorą się te zagrożenia, opowiadała mundurowa ze świętochłowickiej komendy wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.
W dzisiejszych czasach dzieci, a szczególnie te najmłodsze zagrożone są różnego rodzaju skutkami korzystania z internetu. Nie od dziś wiadomo, zasoby internetowe to nie tylko baza tej "dobrej" wiedzy. Dzisiaj wielu ludzi nie wyobraża sobie życia bez komputera czy smartfona i nie widzi problemu spotykania się ze znajomymi przez komunikatory online. Dzięki takiej formie, nie trzeba wychodzić z domu, można zakładać tak zwaną „maskę” i udawać zupełnie kogoś innego. Zagrożenia wypływające z internetu mogą wpłynąć na codziennie życie naszych pociech, które nie zawsze wiedzą jak bezpiecznie korzystać z tego narzędzia. Zjawiska takie, jak cybeprzemoc, szkodliwe treści, uzależnienie od dostępu do sieci, kradzież tożsamości to tylko część z wielu grup zagrożeń, które czekają w odmętach internetu. Czy najmłodsi użytkownicy są świadomi konsekwencji zdrowotnych oraz prawnych? Na to pytanie nigdy nie będzie jednoznacznej odpowiedzi. W związku z powyższym należy prowadzić jak najczęstsze działania profilaktyczne w zakresie przeciwdziałań oraz zapobiegania wszelkim zagrożeniom w Internecie.
Mundurowa ze świętochłowickiej komendy prowadzi wraz z przedstawicielami Straży Miejskiej w Świętochłowicach cykl spotkań z młodzieżą szkolną. W ramach zadań profilaktycznych opowiadała o tym, skąd biorą się zagrożenia w internecie oraz przekazała słuchaczom podstawowe informacje, jak nie stać się ofiarą przestępstw, przestrzegała przed zagrożeniami, z jakimi możemy się spotkać podczas korzystania z internetu, w tym portali społecznościowych czy komunikatorów.
Na spotkaniu poruszone były również tematy dotyczące „fake newsów” oraz o tym, że sieć gwarantuje nam nieograniczony dostęp do informacji z różnych zakątków świata oraz nieograniczone możliwości w publikowaniu treści.