Tani odkurzacz – plusy i minusy

Na rynku odkurzaczy wybór mamy obecnie ogromny. Dostępne są modele przewodowe i bezprzewodowe, workowe i odkurzacze bezworkowe, wyposażone w szereg filtrów, dodatkowych rozwiązań i z wieloma akcesoriami, które ułatwiają nam pracę. Dla wielu osób ważnym kryterium wyboru odkurzacza jest też cena. Kupowanie urządzeń z najniższej półki cenowej nie zawsze będzie jednak dobrym rozwiązaniem.

Zaletą taniego odkurzacza jest cena – za nieduże pieniądze możemy mieć urządzenie, za pomocą którego szybko sprzątniemy cały dom. . Warto poznać ranking modeli bezworkowych https://www.ranking-odkurzacz.pl/odkurzacz-bezworkowy/, ponieważ jak wynika z naszej analizy, kupując ten typ odkurzacza większe szanse pozyskać skuteczne urządzenie za niewielką kwotę. Z pewnością jest to dobra alternatywa dla zamiatania miotłą. Nawet najsłabszej klasy urządzenie będzie lepiej zbierało kurz niż miotła, która zbiera jedynie największe zabrudzenia, a tumany kurzu podnosi do góryNa tym jednak lista zalet tanich odkurzaczy się kończy. Minusów jest zdecydowanie mniej.

Słabsza klasa, niższa skuteczność

Kupując tani odkurzacz nie należy się spodziewać zaawansowanej technologii, energooszczędnych rozwiązań i całej listy dodatkowych akcesoriów. Modele z niskiej półki cenowej mają zwykle dosyć niską moc ssania, przez co nie sprawdzają się dobrze na wszystkich powierzchniach. Bywają również głośne – za niski poziom hałasu trzeba jednak zapłacić, gdyż wymaga to wielu usprawnień technologicznych. W tanich modelach nie znajdziemy również dobrej klasy, wydajnych filtrów, które będą w stu procentach pochłaniać kurz i wszelkie zanieczyszczenia. Owszem, nawet w niedrogich modelach możemy znaleźć filtry, jednak są one słabej jakości, a ich skuteczność jest niewysoka.

Niedrogie odkurzacze to także mały wybór akcesoriów dodatkowych – dostępne są jedynie z podstawową szczotką oraz z kilkoma dodatkowymi ssawkami. Pamiętajmy również, że tanie AGD to zwykle produkty no name, pochodzące od mało znanych i jeszcze mniej renomowanych producentów. Mają krótką gwarancję, nie zawsze można do nich dokupić dodatkowe akcesoria. Bywają również bardziej awaryjne, a to oznacza, że po krótkim czasie użytkowania trzeba je wymienić na nowe. W perspektywie długoterminowej może się więc okazać, że zakup odkurzacza znanej marki w wyższej cenie będzie ekonomicznie bardziej opłacalny.

Na czystości i zdrowiu nie warto oszczędzać

Odkurzanie nie tylko pozwala na utrzymanie naszych wnętrz w czystości, ale również usuwa groźne zanieczyszczenia, takie jak kurz, roztocza, zarodniki pleśni i grzybów oraz inne alergeny. A to ma bezpośredni wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Inwestujmy więc w nowoczesne rozwiązania, zaawansowane technologie i urządzenia, które są skuteczne, bezpieczne, a także ułatwiają codzienne porządki. Wyższa cena zdecydowanie się opłaca, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie korzyści, jakie oferują nam dobrej klasy odkurzacze.