Świętochłowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych luksusowych marek modowych. Nielegalny towar znaleźli w mieszkaniu 23-letniej mieszkanki Świętochłowic. Jego wartość wkrótce zostanie oszacowana przez legalnych producentów. Właścicielce „lewego towaru” może grozić 2-letni pobyt w więzieniu.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ze świętochłowickiej komendy uzyskali informacje o kobiecie, oferującej do sprzedaży odzież opatrzoną znakami towarowymi luksusowych marek. Sprzedaż po okazyjnych cenach miała odbywać się za pośrednictwem znanego portalu społecznościowego. Policjanci natychmiast postanowili sprawdzić trop i pojechali do jej miejsca zamieszkania. Tam przypuszczenia ich się potwierdziły. W trakcie kontroli w mieszkaniu 23-latki, stróże prawa natrafili na podrobioną odzież. Tym samym zabezpieczyli i udaremnili sprzedaż dużej ilości towaru z podrobionymi znakami handlowymi różnych światowych marek. Łączna suma strat zostanie wkrótce oszacowana przez przedstawicieli producentów, wtedy właścicielka „lewej” odzieży usłyszy zarzut.

Zgodnie z artykułem 305 ustęp 1 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej „Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.