Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej komendy odwiedzili jedno z przedszkoli na terenie miasta. Tam pod okiem stróżów prawa, mali mieszkańcy miasta uczyli się jak w bezpieczny sposób przechodzić przez jezdnię. W ten sposób poprzez zabawę mundurowi uświadamiali ich o różnych zagrożeniach oraz przekazywali cenne porady w kwestii bezpieczeństwa, głównie w drodze do i z przedszkola.

Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak ważne są odblaski, opowiadali przedszkolakom policjanci ze świętochłowickiej drogówki. Wczesna edukacja jest bardzo ważna, gdyż część z nich już w przyszłym roku uda się do szkół, by rozpocząć swoją przygodę z nauką. Miejscowi stróże prawa regularnie spotykają się z młodymi mieszkańcami miasta, by od najmłodszych lat zaszczepiać w nich konieczność dbania o swoje bezpieczeństwo.

Tak też było w minionym tygodniu, gdy w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci odwiedzili jedno z przedszkoli na terenie miasta.Tam uczyli dzieci, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię wykorzystując przy tym zmysł wzroku i słuchu, a także najważniejszą zasadą: „popatrz w lewo, popatrz w prawo i ponownie w lewo”. Oprócz wiedzy teoretycznej dzieci miały możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce na specjalnie przygotowanym mini miasteczku ruchu drogowego. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach. Dzieci pomimo młodego wieku „popisywały się” swoją wiedzą, chętnie odpowiadając na pytania mundurowych. Okazało się, że doskonale wiedzą co to „zebra” i jak po niej przechodzić. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały kolorowanki ilustrujące między innymi omawiane w trakcie spotkania sytuacje, z jakimi mogą się spotkać i jak sobie z nimi radzić.