Industriada, manewry ASG, piknik militarny, festyn ze śląskimi gwiazdami czy turniej piłki ręcznej - jest w czym wybierać w pierwszy weekend września w Świętochłowicach.

Atrakcji nie zabraknie dla małych i dużych, dla entuzjastów sportu, aktywności ruchowej oraz muzyki, a także historii i lokalnych zwyczajów. Co przygotowano w mieście na weekend 3-4 września?

Od rana zapraszamy nad staw Ajska w świętochłowickiej Dolinie Lipinki, gdzie ruszą 4. Śląskie Manewry ASG i 3. Rodzinny Piknik Militarny z okazji 100. rocznicy przyłączenia Śląska do Polski. O 9.00 startują manewry wojskowe dla zapisanych drużyn oraz liczne atrakcje na stoiskach w ramach towarzyszącego pikniku. Do Świętochłowic zawitają goście z całej Polski. W programie m.in. prezentacja strojów śląskich, przejażdżki pojazdami wojskowymi, rzuty granatami, prezentacja muzeum spadochroniarstwa, zawody strzeleckie, zabawy dla dzieci i wiele innych!

O godzinie 15.00 na dawnych Wieżach KWK Polska odbędzie się Industriada 2022 pod hasłem “Po Szychcie. Czas na fajrant!”. Zaplanowano m.in. fabularyzowane zwiedzanie pokopalnianych wież, wystawę starych samochodów, turniej skata, zabawy dla dzieci czy warsztaty heklowania. Finałem będzie koncert zespołu De Silvers i Grzegorza Poloczka.

Od 17.30 pobawimy się w rytm śląskich szlagierów podczas festynu “Muzyczne Spotkania Sąsiadów z Radiem Silesia” na Placu Słowiańskim w Lipinach. Wystąpią Jolanta i Jacek Kierok, Patrycja i Mariusz Doroz, Joanna Wojtaszewska i Kamil Karolczuk.

Niedziela upłynie pod hasłem piłka ręczna. W Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Zubrzyckiego 38) odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt 2010 i młodszych o Puchar Dyrektora SP1. W godzinach 9.00-16.30 do gry staną zawodniczki z Polski i Czech.