Zbliża się ulubione święto wszystkich dzieci, dlatego zarówno tych najmłodszych jak i nieco starszych zapraszamy 1 czerwca w godz. 16:00 – 19:00 na teren OSiR „Skałka”, gdzie czekać będzie moc atrakcji.

Wszystkich, którzy odwiedzą tego dnia Skałkę, do wspólnej zabawy zapraszają miejskie jednostki i świętochłowickie organizacje pozarządowe. Wśród ich propozycji znalazły się liczne atrakcje m.in. dawne zabawy, zawody rowerowe w ślimaczym tempie, warsztaty plastyczne i kreatywne, spotkanie z ekologią. Ponadto zachęcamy do udziału w animacjach i zabawach cyrkowych.

Wspólnie rozbijemy też piniaty wypełnione po brzegi słodyczami. W czasie trwania święta zachęcamy do udziału w warsztatach LEGO® prowadzonych przez półfinalistów programu LEGO Masters Polska, Daniela i Wiktora Korczów.

Ten wyjątkowy dzień swoimi występami uświetnią dzieci ze świętochłowickich przedszkoli:

  • Przedszkole Miejskie nr 4 – przedstawienie “Podróż do Afryki”,
  • Przedszkole Miejskie nr 7 – występ wokalno-taneczno-recytatorski,
  • Przedszkole Miejskie nr 9 – występ taneczny,
  • Przedszkole Miejskie nr 12 – występ wokalno-taneczny.

Następnie zapraszamy na Koncert Finałowy Laureatów XXVII Konkursu Piosenki Przedszkolaka wraz z rozdaniem nagród (godz. 18:00).

Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Świętochłowicach na Skałkę zawita także Eksplozja Kolorów. To popularna zabawa polega na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi Kolorów Holi®, które tworzą wielką barwną chmurę. To idealne miejsce, aby się wyszaleć i zrobić niesamowite zdjęcia!

LEGO