Świętochłowiccy kryminalni zatrzymali dwóch złodziei. Pierwszym okazał się 43-letni mieszkaniec Świętochłowic. Jego łupem padł plecak ze sprzętem elektronicznym. Drugi, mieszkaniec Rudy Śląskiej ukradł artykuły przemysłowe i elektronarzędzia w jednym z marketów na terenie miasta. Teraz obaj odpowiedzą za kradzież mienia. Ich kara może zostać podwyższona nawet o połowę, bowiem działali w warunkach tzw. recydywy.

Kryminalni ze świętochłowickiej komendy w minionym tygodniu zatrzymali dwóch mężczyzn. Obaj odpowiedzą za kradzież. Grozi im do 5 lat za kratami. Jednak ich kara może zostać podwyższona nawet o połowę, bowiem dopuścili się przestępstw w warunkach tzw. recydywy. Mundurowi odzyskali skradzione mienie.

Śledczy miejscowej komendy prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży plecaka oraz sprzętu elektronicznego. Już następnego dnia od otrzymania zawiadomienia, stróże prawa ustalili wizerunek i dane sprawcy. Policjanci trafili na trop złodzieja i postanowili go natychmiast sprawdzić. W tym celu pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny i go zatrzymali. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec miasta. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzut. Do drugiego zdarzenia doszło w połowie tygodnia. Świętochłowiccy policjanci pojechali na interwencję do jednego z marketów na terenie miasta. Na miejscu pracownik ochrony wskazał ujętego mężczyznę w związku z kradzieżą. Łupem rabusia padły artykuły przemysłowe i elektronarzędzia. Mundurowi zatrzymali 34-letniego rudzianina. Śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży.