Policjanci ze świętochłowickiej komendy odnaleźli prawowitego właściciela znalezionej gotówki. Mężczyzna końcem listopada br. zgubił kopertę z pieniędzmi w dzielnicy Chropaczów. Wczoraj, niemalże 10 tys. złotych trafiło z powrotem do jego rąk. Nie byłoby to jednak możliwe bez skrupulatnej pracy mundurowych. Świętochłowiczanin nie ukrywał swojej wdzięczności wobec zaangażowanych w jego poszukiwanie policjantów.

Pod koniec listopada br. mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach pełnili służbę na terenie Świętochłowic. W trakcie patrolowania ulicy Łagiewnickiej, stróże prawa natrafili na leżącą na ulicy kopertę. Jak się okazało, była w niej pokaźna gotówka. Zabezpieczone pieniądze przewieźli do miejscowej komendy, aby bezpiecznie oczekiwały na właściciela. W tym samym czasie mundurowi ze świętochłowickiej komendy rozpoczęli poszukiwania pokrzywdzonego. Policjanci przeglądali monitoringi i sprawdzali każdy trop, aby odnaleźć pokrzywdzonego. Ich działania okazały się skuteczne. Wkrótce policjanci prewencji wspólnie z dzielnicowymi dotarli do właściciela zagubionych pieniędzy. Zaskoczony szybkością działania miejscowej policji mężczyzna, wczoraj zgłosił się do komendy. Mieszkaniec Świętochłowic odebrał swoje mienie, dziękując stróżom prawa zarówno miejscowej komendy, jak i katowickiego oddziału prewencji za zaangażowanie i trud włożony w jego odnalezienie.

Warto pamiętać, że znalezienie przedmiotu i zatrzymanie go jest czynem niezgodnym z prawem, kwalifikowanym jako przywłaszczenie. W świetle kodeksu karnego znalazca, który nie dopełnił obowiązków i zachował znalezioną rzecz dla siebie, będzie odpowiadał za jej przywłaszczenie. Wiele przypadków rejestrowanych przez stróżów prawa wskazuje, że część społeczeństwa kieruje się mylnym hasłem „Znalezione - niekradzione”. W przypadku zagubienia wartościowego mienia/gotówki wskazane jest, aby pokrzywdzony poinformował o zaistniałym fakcie najbliższą jednostkę Policji, co w znacznym stopniu ułatwi mundurowym dotarcie do właściciela w przypadku odnalezienia mienia.

  • spotkanie pokrzywdzonego który zgubił pieniądze z przedstawicielami świętochłowickiej komendy . Przekazanie gotówki
  • spotkanie pokrzywdzonego który zgubił pieniądze z przedstawicielami świętochłowickiej komendy . Przekazanie gotówki
  • spotkanie pokrzywdzonego który zgubił pieniądze z przedstawicielami świętochłowickiej komendy . Przekazanie gotówki