Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świętochłowice

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda odwiedził w poniedziałek Świętochłowice. Kilkudziesięciu policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy innych formacji mundurowych, w tym Służby Ochrony Państwa, dbało o bezpieczeństwo podczas wizyty głowy państwa. Podczas uroczystości nie odnotowano żadnych zakłóceń porządku.

Poniedziałkowa wizyta rozpoczęła się od złożenia kwiatów przez Pana Prezydenta pod pomnikiem Powstańsa Śląskiego na Placu Słowińskim w Świętochłowicach, a następnie odwiedził Muzeum Powstań Śląskich. Na końcu spotkał się z mieszkańcami na placu tuż przy muzeum, gdzie najpierw wygłosił przemówienie, a następnie spotkał się już bezpośrednio z zebranymi na miejscu mieszkańcami naszego miasta.. W Świętochłowicach nad zabezpieczeniem przejazdu kolumny i bezpieczeństwem mieszkańców czuwało kilkudziesięciu policjantów. W zabezpieczenie zaangażowani byliświętochłowiccy policjanci z różnych komórek, a także mundurowi z katowickiego oddziału prewencji i straży miejskiej.

Zabezpieczenie takiej wizyty to również współpraca z funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa, którzy odpowiedzialni są za bezpieczeństwo Prezydenta RP. Dzięki mobilizacji policyjnych sił i koordynacji działań, wizyta głowy państwa przebiegła spokojnie i bez zakłóceń. Po spotkaniu z mieszkańcami Prezydent RP bezpiecznie opuścił Świętochłowice.