Wszystkich mieszkańców Świętochłowic zapraszamy na wspólne obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami 2022 r, które odbędą się 7 grudnia br. (środa) od godz. 15.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach (ul. Harcerska 1).

Uroczystość połączona będzie z zakończeniem Integracyjnego Grand Prix Świętochłowic 2022 r. Tegoroczne obchody mają na celu integrację oraz przełamanie barier środowiska osób z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami z terenu Świętochłowic. Będzie to także doskonała okazja do spędzenia miłego czasu oraz wspólnej zabawy w życzliwej i przyjaznej atmosferze.

Wśród atrakcji wydarzenia znajdą się m.in.:

  • pokaz Pawła Skóry – Mistrza Świata, Mistrza Europy i Mistrza Polski we freestyle football. Autora książek: “Triki piłkarskie. Treningi, technika, mistrzostwo.” oraz “Triki gwiazd footballu”,
  • pokaz przygotowany przez Teatr “Lufcik na Korbkę”,
  • koncert zespołu “Tolerancja”,
  • występ artystyczny Grzegorza Poloczka.

Organizatorzy wydarzenia: Prezydent Miasta Świętochłowice, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Świętochłowicach oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Świętochłowicach.