Policjanci ze świętochłowickiej komendy wraz ze współorganizatorami, serdecznie zapraszają mieszkańców miasta, jak i wszystkie chętne osoby na akcję edukacyjno-profilaktyczną organizowaną w ramach Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Event odbędzie się 21 września 2022 r. na terenie Wież KWK Polska. Zaprezentujemy m.in. wystawę zdjęć przedstawiających zdarzenia drogowe oraz symulator dachowania. Zapraszamy!

W dniach 16-22 września 2022 roku, w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL i popierane między innymi przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Road Safety Days to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z „WIZJĄ ZERO” – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

W ramach powyższych działań, we wtorek, 21 września w godzinach 10.00 – 12.00 na terenie Wież KWK Polska w Świętochłowicach odbędzie się akcja edukacyjno-profilaktyczna o nazwie „Patrz  jak jedziesz!, Patrz jak idziesz!„

Pomysłodawcą i organizatorem eventu jest świętochłowicka Policja, przy współudziale Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, Wież KWK Polska, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, Harcerskiego Klubu Ratowniczego Hufca ZHP Ziemi Tarnogórskiej oraz uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świętochłowicach.

Ideą przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez podnoszenie świadomości zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promowanie bezpiecznych zachowań i przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Udział w wydarzeniu jest otwarty. Serdecznie zapraszamy zarówno mieszkańców, jak i wszystkie chętne osoby.

Co zaprezentujemy?

  • wystawę zdjęć przedstawiających symulację zdarzeń drogowych z udziałem statystów (autorstwa policjantów z KMP w Świętochłowicach),
  • instruktażowy pokaz udzielania pierwszej pomocy,
  • symulator dachowania oraz symulator zdarzeń drogowych.

Serdecznie wszystkich chętnych zapraszamy.

  • dwie osoby, jedna maluje na dłoni drugiej czerwoną farbą otwartą ranę
  • leżący mężczyzna pod kołami samochodu. Kobieta maluje mu na twarzy czerwoną farbą ranę.
  • na zdjęciu jezdnia, widoczna maska samochodu osobowego, przed nią leżący rower, obok roweru stojąca uszka po piwie, w tle rozłożony parawan koloru niebieskiego z napisem Policja