Śląscy mundurowi zawsze chętnie włączają się w charytatywne działania, zwłaszcza dotyczące pomocy dzieciom. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej komendy wojewódzkiej spotkali się dziś z komisarzem Tomaszem Dziergą, który po raz kolejny organizuje rowerową wyprawę połączoną ze zbiórką pieniędzy dla 12-letniej Zosi. Mundurowi w ramach uznania prowadzonej działalności charytatywnej, wręczyli pamiątkową tabliczkę i przekazali gadżety, które trafią na aukcję, a zebrane z niej pieniądze zasilą konto zbiórki.

„Ja jadę – Ty pomagasz” to charytatywna akcja organizowana przez wykładowcę Szkoły Policji w Katowicach komisarza Tomasza Dziergę. Policjant połączył swoje wyprawy rowerowe po Europie ze szlachetnym celem, jakim jest pomoc chorym dzieciom. W tym roku trasa, którą zamierza pokonać z Siemianowic Śląskich do Portugalii wynos prawie 4 tysiące kilometrów. Rajd rowerowy połączony jest ze zbiórką pieniędzy na leczenie 12-letniej Zosi, która od urodzenia zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Spora część jej codziennego życia to terapie i rehabilitacja, które pozwalają na pokonywanie pojawiających się trudności i dają szansę na kolejne kroki naprzód. Więcej o Zosi możecie się Państwo dowiedzieć na prowadzonym przez jej rodziców blogu.

W ten szczytny cel włączyli się także policjanci Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej komendy wojewódzkiej, którzy przekazali gadżety na aukcję dla Zosi. Pamiątkowa tabliczka, w ramach uznania za organizowaną akcję, została wręczona także komisarzowi Tomaszowi Dzierdze.

Każdy z nas może wspomóc rodziców Zosi i wpłacić dowolny datek na organizowanej zrzutce.  Aukcje unikatowych przedmiotów, przygotowania oraz przebieg wyprawy śledzić można w mediach społecznościowych.

  • Tabliczka pamiątkowa, którą wręczyli policjantowi jego koledzy. W tle policyjny radiowóz.
  • Dwaj umundurowani policjanci stoją przed radiowozem i trzymają tabliczkę.
  • Trzej umundurowani policjanci stoją przed radiowozem i trzymają torby z napisem Idź, jedź, żyj. Jeden z nich trzyma pamiątkową tabliczkę.