Przy wypisywaniu deklaracji podatkowej zastanawiamy się na co lub kogo przekazać 1% z naszego podatku. Chcemy ułatwić Wam to publikując osoby i organizacje, które mieszkają w Świętochłowicach lub prowadzą tutaj działalność i można przekazać im część podatku. Poinformuj nas o tym, że można Tobie lub Twojej organizacji przekazać 1% podatku.

W Świętochłowicach są zarejestrowane jedynie dwie organizacje, którym można przekazać podatek (Dom Pomocy Społecznej Dla Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie Prowadzony Przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza oraz Fundacja Rodzin Polskich Im. Św. Jana Pawła II). Niestety nigdzie nie jest prowadzona ewidencja dot. szczegółowych celów z Świętochłowic przy organizacjach pożytku publicznego mających zasięg ogólnopolski, które są zarejestrowane poza naszym miastem. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o przesłanie informacji wtedy, gdy:

  • 1% dotyczy działalności, która jest prowadzona na terenie Świętochłowic,
  • 1% dotyczy osoby, która mieszka w Świętochłowicach.

W zgłoszeniu, które należy przesłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. należy bezwzględnie zamieścić:

  • nazwę organizacji
  • numer KRS
  • cel szczegółowy

Do zgłoszenia można także dopisać krótką informację na temat celu zbierania 1%. Osoby/organizacje, które się zgłoszą zostaną podane do wiadomości w najbliższym czasie, aby ułatwić mieszkańcom wybór, gdzie przekazać 1%.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.