Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świętochłowice

W tym tygodniu Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach podinsp.Dawid Gil osobiście wręczył podziękowania oraz upominki jednemu z mieszkańców naszego miasta. Wykazał się on wzorową i godną naśladowania postawą obywatelską.W pełni wpisał się w prowadzoną przez Policję ogólnopolską akcję „nie reagujesz, akceptujesz!”.

Godna pochwały i podziękowania jest reakcja jednego z mieszkańców Świętochłowic, który pierwszy zaalarmował stróżów prawa o włamaniu do jednego z mieszkań dzielnicy Śródmieście. Zatrzymani Gruzini chcieli szybko zarobić, a zarobili...3 miesiące aresztu, o czym było już wcześniej:https://swietochlowice.policja.gov.pl/k25/informacje/aktualnosci/316641,Gruzinscy-zlodzieje-na-goscinnych-wystepach-w-Swietochlowicach-wpadli-na-goracym.html

Świętochłowiczanin nie zawahał się zadzwonić na 112 opisując sytuację. Kampania „nie reagujesz, akceptujesz” przynosi coraz większy oddźwięk, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywateli i wzmocnienie reakcji mieszkańców naszego miasta na naruszenia prawa. Dla sprawców brak reakcji odbierana jest jako akceptacja społeczna. Dlatego ważnym jest dawanie przez mieszkańców naszego miasta wyraźnego sygnału sprawcom, że ich zachowanie nie jest akceptowalne.

Dzięki szybkiej reakcji mieszkańca policjanci zatrzymali sprawców, co pozwoliło nie tylko na zminimalizowanie szkód, ale także zapewnienie, że sprawcy poniosą odpowiednie konsekwencje.

Takie zachowania są godne naśladowania, a współpraca ze stróżami prawa bardziej owocna. Niejednokrotnie mieszkańcy są „oczami” i widzą znacznie więcej.

Obywatelu, „nie akceptuj, reaguj”. To hasło trwającej od kilku lat, kampanii społecznej ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Pamiętaj, że w przypadkach szybkiej interwencji należy powiadomić odpowiednie służby dzwoniąc na 112. Współpraca i szybka informacja będzie istotną do zatrzymania sprawcy.