Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świętochłowice

Świętochłowiccy policjanci podjęli kolejne wyzwanie w zakresie poprawy bezpieczeństwa seniorów. Wspólnymi siłami z miejscową Fundacją Rodzin Polskich nakręci dla seniorów spot. Swoim patronatem przedsięwzięcie objął Prezydent Miasta Świętochłowice. A oto krótka fotorelacja zza kulis powstawania filmu. Premiera już wkrótce…

Świętochłowicka Policja systematycznie pracuje i angażuje się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa seniorów zamieszkujących miasto. Jednak z powodu epidemii koronawirusa, mundurowi mają ograniczone możliwości prowadzenia bezpośrednich spotkań z najstarszymi mieszkańcami. Do tej pory były one przede wszystkim okazją do rozpowszechniania oraz utrwalania wiedzy na temat zagrożeń, z którymi mierzą się osoby starsze oraz sposobów, by się przed nimi uchronić.

Wydawałoby się, że już każdy świętochłowiczanin słyszał o oszustwach metodą „na policjanta” czy „na wnuczka”. Niestety pomimo wielokrotnych apeli, wciąż dochodzi do zdarzeń, w których pokrzywdzonymi są seniorzy. Przestępcy nie próżnują i dalej szukają łatwego zarobku. Niestety w tym roku śledczy ze świętochłowickiej komendy odnotowali kolejne przypadki wyłudzenia pieniędzy od osób starszych.

Seniorzy to grupa społeczna, której należy się wyjątkowy szacunek, wymagają troski i zainteresowania nie tylko ze strony najbliższych. Dlatego mundurowi nie poddają się w walce z przestępcami i zapowiadają kolejną akcję profilaktyczną. Wspólnie z przedstawicielem miejscowej Fundacji Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II, policyjna profilaktyk ze Świętochłowic wpadła na pomysł, aby nagrać dla seniorów spot. Przedsięwzięcie o nazwie „Nie daj się oszukać” swoim patronatem objął Prezydent Miasta Świętochłowice.

Mamy jeden cel. Wspólnymi siłami chcemy dotrzeć do środowisk senioralnych z najważniejszym przesłaniem.

Prawdziwi policjanci NIGDY nie przyjmują gotówki! Prawdziwi policjanci NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy bądź innych wartościowych przedmiotów, aby złapać przestępców!

Jak sam tytuł wskazuje, film poświęcony tematyce oszustw, będzie przedstawiał jeden z klasycznych scenariuszy, którym posługują się przestępcy. W rolę głównej aktorki wcieliła się m.in. jedna z podopiecznych fundacji. Poniżej prezentujemy krótką fotorelację zza kulis powstawania produkcji. Premiera już wkrótce...

  • na planie podczas kręcenia spotu „nie daj się oszukać”
  • Na planie podczas kręcenia spotu „nie daj się oszukać”. Seniorka rozmawiająca przed telefon z dużyrnym.
  • widok za kamery podczas kręcenia spotu „nie daj się oszukać”