Świętochłowiccy policjanci całą dobę dbają o bezpieczeństwo mieszkańców miasta. Mundurowi wspierają służby sanitarne, realizując szczególne zadania nałożone na nich w związku z trwającą epidemią COVID-19. Pomimo nowych zadań, stróże prawa cały czas wykonują swoje dotychczasowe obowiązki. W trosce o bezpieczeństwo osób zarówno podejrzanych o zakażenie wirusem, jak i mundurowych mających z nimi kontakt policjanci wyposażeni są w odpowiednie środki ochrony sanitarnej oraz indywidualnej, które na bieżąco uzupełniają.

Świętochłowiccy stróże prawa, w czasie stanu zagrożenia epidemicznego, każdego dnia współdziałają z innymi służbami w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. Jednym z wielu zadań, jakie wykonują w trakcie codziennej służby, jest kontrola osób objętych kwarantanną oraz sprawdzenie, czy są respektowane nowe przepisy przez te osoby. Kontakt z nimi realizowany jest oczywiście w sposób bezpieczny. Jednak należy pamiętać, że na wyposażeniu każdego patrolu, znajdują się niezbędne środki ochrony sanitarnej, dedykowane do zadań związanych z koronawirusem, by w razie konieczności je użyć.

Pomimo nowych zadań, jakie realizują policjanci, każdego dnia wykonują swoje dotychczasowe obowiązki służbowe. Interweniują na wezwania, patrolują ulice miasta, zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń. Wykonywanie codziennych zadań często wymaga od policjantów bezpośredniego kontaktu z obywatelami. Zagrożenie wywołane koronawirusem kładzie nacisk na szczególne środki ostrożności, a co za tym idzie – dodatkowe środki ochrony dla policjantów. W trosce o bezpieczeństwo osób zarówno podejrzanych o zakażenie wirusem, jak i mundurowych mających z nimi kontakt policjanci wyposażeni są w odpowiednie środki ochrony osobistej.

W piątek świętochłowiccy mundurowi uzupełnili niezbędne zasoby o m.in. rękawiczki nitrylowe, maski filtracyjne, kombinezony, okulary ochronne oraz płyny dezynfekujące, które w trakcie pełnionej służby stosują w szczególności, zmniejszając tym samym ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. W tej trudnej dla wszystkich sytuacji policjanci skupiają się na bezpieczeństwie zarówno własnym, jak i osób postronnych. To już kolejna partia niezbędnych w codziennej służbie środków zapewniających im bezpieczeństwo.

Dbajmy o nasze wzajemne bezpieczeństwo. Apelujemy o stosowanie się do zaleceń służb, rozsądek oraz wzajemne wsparcie. Bądźmy odpowiedzialni i nie narażajmy siebie i innych na ryzyko.