Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świętochłowice

Dzisiaj policjanci ze świętochłowickiej drogówki prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn.„Bezpieczny pieszy”. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych. Bacznie też przyglądają się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Podczas dzisiejszych działań drogówki, nadzorem objęte zostały miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych. Policjanci w trakcie działań „Bezpieczny pieszy” zwracają uwagę na kierujących, którzy stwarzają dla pieszych zagrożenie m.in. poprzez nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, wyprzedzanie na przejściach czy też omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Jednocześnie prowadzone są przedsięwzięcia edukacyjne, w ramach których policjanci przekazują uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach, z jakimi niezmotoryzowani uczestnicy ruchu drogowego mogą się spotkać podczas korzystania z drogi. Należy przypomnieć, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie.

Poniżej prezentujemy spot reklamowy z udziałem znanej polskiej aktorki Kingi Preis, który ma na celu promowania bezpiecznego korzystania z dróg. Spot profilaktyczny „Zanim ominiesz, pomyśl” ma zwrócić uwagę kierowców na ich zachowania w trakcie dojazdu do oznakowanych przejść i być przestrogą dla pieszych, aby sami nie łamali przepisów drogowych.

Ładowanie odtwarzacza...