Policjanci świętochłowickiej komendy zatrzymali kolejne dwie osoby z narkotykami. Pierwszy zatrzymany, 28-latek ukrywał narkotyki w swoim mieszkaniu. Drugi, 35-latek posiadał przy sobie dwa woreczki foliowe, które mundurowi znaleźli w trakcie czynności legitymowania. Mężczyźni usłyszeli już zarzut posiadania narkotyków. Grozi im do 3 lat więzienia.

Kryminalni ze świętochłowickiej komendy pod koniec września br. pojechali na interwencję do jednego z mieszkań w Chropaczowie, gdzie lokator zbyt głośno odtwarzał muzykę. Wynikiem tego zgłoszenia było zatrzymanie 28-latka. Mężczyzna w swoim mieszkaniu ukrywał amfetaminę. Świętochłowiczanin trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Kolejnego dnia usłyszał zarzuty posiadania niedozwolonych środków odurzających.
W minioną sobotę mundurowi ze świętochłowickiej komendy zatrzymali kolejną osobę z narkotykami. Po północy patrolując ulice miasta, na ulicy Łagiewnickiej zauważyli mężczyznę, który na widok stróżów prawa nerwowo zaczął się rozglądać. Policjanci postanowili wylegitymować 35-latka. W trakcie kontroli na jaw wyszedł powód jego zachowania. Mundurowi znaleźli przy nim dwa woreczki foliowe z amfetaminą. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, tego samego dnia usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Teraz obaj mieszkańcy Świętochłowic odpowiedzą przed Sądem. Grozi im do 3 lat więzienia.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków czy nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję.