Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świętochłowice

Świętochłowiccy policjanci podsumowali poniedziałkowe działania o nazwie „Smog”, których celem było wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych techniczne pojazdów, w szczególności tych, które wytwarzają nadmierną emisją spalin do atmosfery. W działaniach wzięło udział 10 mundurowych z drogówki. Stróże prawa skontrolowali 64 pojazdy oraz zatrzymali aż 8 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej komendy w poniedziałek przyłączyli się do krajowych działań kontrolno-prewencyjnych o kryptonimie „Smog”. Akcja rozpoczęła się od wczesnych godzin porannych i zakończyła o 22:00. W tym czasie stróże prawa zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. W szczególności jednak prowadzili kontrole ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Policjanci przypominali kierującym, że smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.
Na terenie Świętochłowic w działaniach wzięło udział 10 policjantów z drogówki. Stróże prawa skontrolowali 64 pojazdy, zatrzymali aż 8 dowodów rejestracyjnych, w tym 1 za naruszenie przepisów związanych z ochroną środowiska.