Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej podpisały porozumienie o współpracy. Pierwsze efekty mieszkańcy zobaczą już w połowie maja – wtedy ruszą pierwsze prace remontowe. Wykonywać będą je pracownicy MPGLu oraz właśnie grupy szkoleniowe CIS.

Jako pierwsze w planie remontów uwzględnione zostały dwie klatki schodowe w kamienicach przy ul. Pieczki. Nowe życie otrzymają również wnętrza budynków przy ul. Katowickiej 57 i 57 a.

W tej chwili spółka opracowuje harmonogram działań w kolejnych lokalizacjach. Klatki schodowe kwalifikowane są do remontów z uwzględnieniem następujących kryteriów: stan techniczny, kosztorys prac oraz terminowe regulowanie zobowiązań przez lokatorów. Ci, którzy płacą czynsz regularnie, mogę liczyć na priorytetowe traktowanie.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.