We wtorek na "Dwóch Wieżach" odbyło się spotkanie na temat bezpieczeństwa osób starszych. Spotkanie poprowadzili prelegenci świętochłowickiej jednostki Policji asp. Tomasz Kaczmarczyk oraz sierż.szt. Marcin Michalik. Jest to kolejna inicjatywa mundurowych, wpisująca się w cykl zaplanowanych spotkań ze świętochłowickimi seniorami.

Przedsięwzięcie miało na celu m.in. zapobieganie popełnianiu przestępstw, których ofiarami padają osoby starsze. Policjant ds. profilaktyki społecznej szczegółowo omówił różne metody działania oszustów, m.in. „na wnuczka” , „na policjanta” czy „na pracownika administracji”.

 

 

Drugą tematyką poruszaną podczas spotkania z seniorami były zagrożenia płynące z sieci internetowej. Podczas spotkania omówiono również założenia programu „Seniorze nie daj się oszukać oraz kampanii miejskiej „Coby starzikom żyło się lepij” Każdy z uczestników otrzymał ulotki informacyjne oraz odblaski.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.