Dziś policjanci z Komendy Miejskiej w Świętochłowicach wraz z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta spotkali się z seniorami z Polskiego Związku Osób Niewidomych i Niedowidzących, by rozmawiać o zagrożeniach w ramach akcji „Seniorze, nie daj się oszukać!”. Mundurowi przestrzegali m.in. przed niebezpieczeństwami, jakie mogą czekać na organizowanych przez różne podmioty pokazach.

Oszustwa na pokazie czy w domu to tylko wierzchołek góry lodowej sposobów na wyciągnięcie od nas ostatnich oszczędności. O tym jak zabezpieczyć się przed nieuczciwością rozmawiali z seniorami policjanci z tutejszej komendy wraz z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta. Istotnym jest by informować mieszkańców o nowych sposobach jakimi posługują się oszuści, ale także o kwestiach prawnych związanych z nieuczciwą praktyką sprzedażową. Na zakończenie wszystkim obecnym wręczono ulotki profilaktyczne przygotowane przez Policję oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, a także opaski odblaskowe, przypominając jak mogą one uratować nam życie.

  • Na zdjęciu 6 seniorów słuchających wykładu.
  • Na zdjęciu grupa seniorów z Polskiego Towarzystwa Niewidomych i Niedowidzących, siedzący przy stole.
  • Na pierwszym planie zdjęcia dzielnicowy, w tle grupa seniorów siedząca przy stole.
  • Na pierwszym planie seniorzy siedzący tyłem, zwróceni do znajdujących się na drugim planie dzielnicowego oraz Rzecznika Praw Konsumenta.
  • Dzielnicowy stojący bokiem, w tle seniorzy siedzący przy stole.
  • Na zdjęciu dzielnicowy rozdający odblaski oraz ulotki, w tle siedzący przy stole seniorzy z Polskiego Towarzystwa Osób Niewidomych i Niedowidzących.
Ładowanie odtwarzacza...

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.