Policjanci świętochłowickiej prewencji uratowali życie małżeństwu po tym jak w ich mieszkaniu doszło do pożaru. Mundurowi przedarli się przez gęsty dym i dostali do pomieszczenia znajdującego się na trzecim piętrze budynku. Dzięki odważnej postawie i szybkiej reakcji nikomu nic się nie stało.

Do tego zdarzenia doszło w Świętochłowicach w dzielnicy Piaśniki. Na trzecim piętrze jednego z bloków doszło do silnego zadymienia. Dym szybko opanował całą klatkę schodową. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej bez chwili wahania rozpoczęli ewakuację budynku. Widoczność była praktycznie zerowa, jednak mundurowi zdołali dotrzeć do mieszkania, z którego wydobywał się tak gęsty dym. W środku uwięzione było zdezorientowane małżeństwo, które nie było w stanie samodzielnie wydostać się na zewnątrz. Ogień zaczynał zajmować meble, dlatego liczyły się sekundy. Policjanci wyprowadzili małżeństwo w bezpieczną strefę, gdzie udzielili im pierwszej pomocy, aż do przyjazdu zespołu pogotowia.

Przybyła na miejsce straż pożarna ugasiła pożar, do którego doszło prawdopodobnie w wyniku awarii sprzętu agd. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nikomu nic się nie stało.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.