Kryminalni ze Świętochłowic wsparli Centralne Biuro Śledcze podczas głośnego zatrzymania mężczyzn związanych ze środowiskiem pseudokibicowskim. W akcji brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy, w tym także z Komendy Wojewódzkiej oraz Miejskiej w Świętochłowicach. 4 z 5 zatrzymanych otrzymało tymczasowy areszt.

Zatrzymani to mieszkańcy Świętochłowic w wieku 18-25 lat, którzy w nocy z 30 na 31 grudnia brali udział w pościgu za tzw. małymi świadkami koronnymi. Zatrzymani mają związek z pseudokibicami jednego ze śląskich klubów sportowych. Podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania policjanci znaleźli maczety, broń gazową, znaki propagujące treści faszystowskie oraz narkotyki. Wszystko to zostało zabezpieczone jako materiał dowodowy w sprawie. 4 z 5 mężczyzn otrzymało tymczasowy areszt.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.