Miasto Świętochłowice zakwalifikowało się do II etapu konkursu "Zdrowy Samorząd" organizowanego przez redakcje PortalSamorzadowy.pl, portalu i magazynu Rynek Zdrowia wraz z wydawcą, Grupą PTWP SA. Trwa głosowanie internautów.

Miasto Świętochłowice zostało nominowane w konkursie za realizację programu pn.: „Senior z Wigorem” w ramach czterech edycji (lata 2015-2018). Program był skierowany do mieszkańców Świętochłowic, którzy ukończyli 60 lat. Pierwsza edycja w 2015 roku zwracała uwagę na wzrost zaburzeń metabolicznych i chorób dietozależnych. W kolejnych dwóch latach program ukierunkowany był na prowadzenie aktywnego i zdrowego trybu życia. W ostatniej edycji podejmowany był temat chorób układu krążenia.

W II etapie konkursu "Zdrowy Samorząd" nominowane zostały programy z 30 samorządów, które są oceniane przez Radę Konsultacyjną konkursu oraz poddane pod głosowanie internautów. Laureata głosowania internetowego poznamy 1 marca o godz. 12.00.

Laureatów wybierze także Rada Konsultacyjna, wybór ten będzie niezależny od głosowania internautów.

Głosy na kandydaturę Miasta Świętochłowice można oddawać TUTAJ.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.