W związku z rozpoczęciem prac związanych z awaryjnym remontem przejazdów tramwajowych znajdujących się w ciągu ul. Śląskiej i ul. Wojska Polskiego w rejonie ronda im. św. Jana Pawła II w Świętochłowicach od 18 listopada wprowadzoną zostaną objazdy. Nie będzie kursować także linia tramwajowa nr 9

 • Drogówka podsumowała działania „NURD”

  Świętochłowicka drogówka w miniony czwartek kolejny raz brała udział w krajowych działaniach pod kryptonimem „NURD”. Mimo iż nadrzędnym celem akcji była troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. W działaniach na terenie miasta wzięło udział łącznie 10 policjantów.

 • Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w rejonie ronda im. Jana Pawła II

  Informujemy, że od dnia 18 listopada br. w związku z rozpoczęciem prac związanych z awaryjnym remontem przejazdów tramwajowych znajdujących się w rejonie ronda im. św. Jana Pawła II w ciągu ul. Śląskiej i ul. Wojska Polskiego w Świętochłowicach zostały wprowadzone objazdy.

 • „Stop nienawiści” – prelekcja z szóstoklasistami

  W Szkole Podstawowej nr 17 w Świętochłowicach odbyła się w miniony czwartek prelekcja dla uczniów klas szóstych pod nazwą „Stop nienawiści”. O tym, skąd bierze się dyskryminacja, uprzedzenia i rasizm oraz jak nie poddać się stereotypom opowiadała oficer prasowy świętochłowickiej komendy. Uświadamianie młodzieży o źródłach problemu, to jedno z kluczowych zadań policyjnych profilaktyków.

 • Świętochłowiccy kryminalni przejęli ponad 1000 porcji narkotyków

  Kryminalni ze świętochłowickiej komendy zatrzymali dwie mieszkanki miasta, które w swoim mieszkaniu posiadały sporo narkotyków. Stróże prawa przejęli blisko 950 porcji dilerskich amfetaminy i 60 działek marihuany. Prokurator objął 26 i 29-latkę policyjnym dozorem. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych kobietom grozi nawet 10 lat więzienia.

 • Policjanci apelują o ostrożną jazdę ze względu na zmienne warunki atmosferyczne

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. W tym czasie warunki na drodze są zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Na warunki atmosferyczne nie mamy żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego możemy zwiększyć swoje i innych bezpieczeństwo. Apelujemy o ostrożną jazdę.

 • „Odpady” - podsumowanie działań drogówki

  Wczoraj na terenie miasta świętochłowicka drogówka wspólnie ze śledczymi miejscowej komendy i policjantami gliwickiej autostradówki prowadzili akcję o kryptonimie „Odpady”. Stróże prawa w trakcie kontroli ciężarówek sprawdzali stosowne zezwolenia, czy kierowcy nie przewożą materiałów niebezpiecznych oraz, czy przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym. Mundurowi szczególnie skupili uwagę na ładunkach niedozwolonych i zagrażających środowisku. Stróże prawa ujawnili aż7 naruszeń ustawy o transporcie drogowym.

 • „Narkotyki i dopalacze zabijają” - prelekcja z młodzieżą świętochłowickiej Szkoły Branżowej

  Wczoraj w świętochłowickim Zespole Edukacji Wspomagającej odbyła się prelekcja dla młodzieży dotycząca problematyki „uzależnień” w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. W spotkaniu udział wzięli uczniowie pierwszej klasy Szkoły Branżowej. Mundurowa miejscowej komendy opowiadała młodzieży jak szkodliwe i niebezpieczne są środki psychoaktywne.

 • Święto Korpusu Służby Cywilnej w świętochłowickiej komendzie

  11 listopada, to szczególna data, nie tylko ze względu na rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego samego dnia obchodzimy Święto Służby Cywilnej. Z tej okazji wczoraj w miejscowej komendzie policji odbyła się uroczysta zbiórka. Pracownicy cywilni z rąk szefa garnizonu świętochłowickiego komisarza Bogdana Kołodzieja odebrali wyróżnienia za dotychczasową rzetelną i profesjonalną pracę, a także wzorowe wykonywanie swoich obowiązków.

 • Świętochłowickie działania „Odpady”

  Dzisiaj świętochłowicka drogówka na terenie miasta prowadzi działania o kryptonimie „Odpady”. Mundurowi sprawdzają ładunki przewożone przez ciężarówki. Od wczesnych godzin porannych podczas kontroli wspomagają ich śledczy miejscowej komendy oraz policjanci gliwickiej autostradówki. Akcja ma na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, które nieprawidłowo transportują odpady na terenie miasta.

 • Dozór za znęcanie się nad partnerką oraz zakaz zbliżania i nakaz opuszczenia mieszkania dla 24-letniego oprawcy

  Zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad swoją partnerką usłyszał 24-letni mieszkaniec Świętochłowic. W miniony poniedziałek oprawca został zatrzymany przez świętochłowickich mundurowych. Nietrzeźwy mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwo, którego się dopuścił, może trafić za kraty nawet na 5 lat. Decyzją prokuratora został objęty zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej, nakazem opuszczenia wspólnego mieszkania oraz dozorem policyjnym. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 • W poniedziałek, 11 listopada, w Świętochłowicach miały miejsce obchody odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości miały miejsce w kościele pw. św. Józefa na Zgodzie oraz pod Muzeum Powstań Śląskich.

  Poznaliśmy wyniki głosowania mieszkańców Świętochłowic na propozycje zadań do Budżetu Obywatelskiego 2020. W każdej dzielnicy zostanie zrealizowane zadanie inwestycyjne, natomiast w niektórych dodatkowo zadanie społeczne.

 • Świętochłowickie obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

  Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach komisarz Bogdan Kołodziej wziął udział w dzisiejszych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość poprzedzona była mszą świętą w kościele św. Józefa Robotnika na Zgodzie. Następnie wszyscy uczestnicy przemaszerowali pod Muzeum Powstań Śląskich, gdzie po części oficjalnej nastąpiło złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową. Nad bezpieczeństwem w trakcie obchodów 11 listopada czuwali świętochłowiccy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi.

 • Auto abonament to usługa, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami. Coraz więcej osób chętnie korzysta z ofert wypożyczalni, w ramach których mogą zyskać samochód prosto z salonu na bardzo korzystnych warunkach. Co warto wiedzieć o tej usłudze?

  Abonament na samochód – na czym polega?

  Wśród klientów, którzy zdecydowali się na auto abonament opinie o usłudze są bardzo dobre – wynika to z wielu korzyści, jakie zapewnia oferta wypożyczalni samochodów luksusowych. W jej ramach można bowiem zyskać nowy samochód, pochodzący prosto z salonu i posiadający gwarancję producenta – i to przy niskich kosztach, zamkniętych w łatwym do opłacenia, comiesięcznym abonamencie.

  Ogromną zaletą tego rozwiązania jest jego prostota – oferta została tak opracowana, by nie narażać klientów na zawiłe zasady, niejasne płatności czy obciążające zobowiązania. Klient podpisuje umowę na rok i w tym czasie może korzystać z wynajmowanego auta niemal równie swobodnie, co z własnego pojazdu. Ograniczenia są bowiem niewielkie i nowym samochodem można podróżować po całym kraju, a także poza jego granicami.

  Samochody na abonament – jaki mamy wybór?

  Dużym plusem auta na abonament jest możliwość wybrania modelu spośród wielu atrakcyjnych, nowoczesnych samochodów różnych marek. Można przebierać wśród najróżniejszych modeli Mercedesa, Audi, Volvo, Lexusa i wielu innych, popularnych i cenionych producentów, co pozwala na dobranie auta do swoich wszystkich preferencji. Dodatkowo są one dostępne w różnych opcjach wyposażenia, dzięki czemu można zapewnić sobie wszystkie wymagane wygody.

  Abonament na auto – dodatkowe usługi

  Auto abonament zdobywa świetne opinie również dzięki dodatkowym usługom, jakie mogą być w nim zawarte. Klient sam wybiera, czy chce zdecydować się na abonament standardowy, czy rozszerzony o dodatkowe opcje, które są bardzo przydatne dla każdego kierowcy. W ich skład wchodzi np. pełne ubezpieczenie auta, serwisowanie w ASO czy pakiet assistance – dzięki temu można dobrać potrzebne usługi, a wszystkimi formalnościami zajmie się wypożyczalnia. Znacznie odciąża to kierowcę od ważnych, ale często czasochłonnych zadań związanych z użytkowaniem auta.

  Niskie ograniczenia i inne zalety

  Dobre opinie klientów dotyczące auta na abonament biorą się także z dużej elastyczności umowy. Na klienta nie są nakładane duże ograniczenia, dzięki czemu może on korzystać z samochodu niemal tak swobodnie, jak po jego zakupie. Trzeba jedynie pamiętać, że każda wypożyczalnia nakłada roczny limit kilometrów, którego nie powinno się przekraczać. Zazwyczaj jest on spory, jeśli jednak dużo jeździmy i mamy wrażenie, że może nie być wystarczający, z łatwością można go powiększyć na indywidualnych warunkach.

  Zaletą abonamentu na samochód jest również możliwość wymiany auta na nowe co roku. Po zakończeniu umowy nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by skorzystać z oferty ponownie, znowu wybierając dla siebie auto prosto z salonu. W efekcie regularnie można zmieniać model na nowszy, trzymając się ulubionej marki lub wypróbowując auta od różnych producentów.

  Auto na abonament – sprawdź, dlaczego ta usługa ma tak pozytywne opinie

 • Wręczenie nagród za udział w Igrzyskach Policyjnych

  W dniu wczorajszym I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach wraz z Prezydentem Miasta Świętochłowice Panem Danielem Begerem wręczyli podziękowania za udział i zajęcie 3 miejsca w Igrzyskach Policyjnych z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, które odbyły się w Siemianowicach Śląskich w dniu 27 września br. Podziękowania zostały złożone na ręce świętochłowickich dzielnicowych oraz uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świętochłowicach.

 • 6 listopada zakończyło się głosowanie nad propozycjami zadań w Budżecie Obywatelskim 2020. W ciągu nieco ponad tygodnia oddano ponad 3500 głosów. Oficjalne wyniki poznamy 12 listopada.

  Obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Świętochłowicach odbędą się w kościele pw. św. Józefa na Zgodzie oraz pod Muzeum Powstań Śląskich.

  We wtorek, 5 listopada br., odbyło się planowo ostatnie spotkanie w ramach jesiennego cyklu spotkań świętochłowiczan z władzami miasta. Mieszkańcy przedstawili swoje problemy.

  W poniedziałek, 4 listopada br., grupa 25 osób miała okazję do zwiedzenia zabytkowej walcowni w dawnej Hucie Silesia. Była okazja zajrzeć w miejsca, gdzie większość nie ma możliwości popatrzeć. Dzięki firmie Metalco zabrani mieszkańcy mogli poznać z bliska jak wyglądała praca w zakładzie ponad 150 lat temu i dziś.

  W Centrum Kultury Śląskiej odbyło się kolejne spotkanie Rady Biznesu, Miejskiego Zarządu Oświaty oraz Regionalnej Izby Gospodarczej, a głównym tematem była "Edukacja dla biznesu - możliwości współpracy i potencjał rozwoju".