• Czy wiesz, że...

  Czy wiesz, że Koń trojański jest bardzo niebezpieczny?

 • Trwają działania „Trzeźwy poranek”

  Dzisiaj działania „Trzeźwy poranek”. Świętochłowicka drogówka już od wczesnych godzin porannych w kluczowych punktach miasta rozstawiła tzw. "blokady"trzeźwości. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wyeliminowanie jak największej ilości pijanych kierowców, poruszających się ulicami miasta. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.

 • Nie daj się okraść ! Uchroń swój dobytek przed złodziejami

  Choć za oknem nie ma jeszcze śniegu, a do świąt zostało 3 tygodnie…świąteczna gorączka zbliża się wielkimi krokami. Gdy wszyscy gonimy m.in. za prezentami dla najbliższych, najczęściej zapominamy o ochronie swojego dobytku. Złodzieje wykorzystują różne okazje, by wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób. Najbardziej jednak narażone na włamania są mieszkania na parterze i najniższych piętrach. Nie pozwól się okraść i ogranicz ryzyko do minimum!

 • Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem podczas charytatywnego „I Świętochłowickiego Biegu Andrzejkowego”

  Świętochłowiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej zabezpieczali trasę charytatywnego „I Świętochłowickiego Biegu Andrzejkowego”. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno uczestnikom biegu, jak i jego kibicom. Dzięki ich zaangażowaniu impreza przebiegła spokojnie. Sobotnia impreza zorganizowana na terenie OSiR „Skałka” miała na celu zebranie środków, z których dochód w całości został przeznaczony na rehabilitację oraz zakup protezy dla Mateusza – podopiecznego Stowarzyszenia Sumina na rzecz Odnowy i Rozwoju Górnego Śląska.

 • W najbliższych dniach spodziewane są opady śniegu. Uprzedzając pytania prezentujemy sprzęt jakim dysponuje w tym roku MPUK podczas tegorocznej „Akcji Zima”.

 • Bezpieczne Andrzejki 2019

  Andrzejki to okazja do wspólnych zabaw i spotkań. Wiele osób spędzi ten czas poza domem, dlatego przemieszczając się po drogach warto zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwać policjanci, którzy będą zwracać uwagę na zachowania niezgodne z prawem, w tym nietrzeźwość kierujących pojazdami.

 • Poszukujemy złodzieja, który ukradł rower

  Policjanci z wydziału kryminalnego świętochłowickiej komendy poszukują mężczyzny, który ukradł rower. Do zdarzenia doszło 13 sierpnia br. Publikujemy zdjęcia z monitoringu, który zarejestrował sprawcę, licząc na Państwa pomoc w jego ustaleniu.

 • Prelekcja o mowie nienawiści z szóstoklasistami

  Wczoraj w świętochłowickiej Szkole Podstawowej nr 17 odbyło się spotkanie dla uczniów klas szóstych na temat mowy nienawiści. Mundurowa świętochłowickiej komendy w ramach prelekcji o nazwie „Stop nienawiści” opowiadała młodzieży, skąd bierze się dyskryminacja, uprzedzenia i rasizm oraz jak nie poddać się stereotypom. Uświadamianie młodzieży o źródłach problemu, to jedno z kluczowych zadań policyjnych profilaktyków.

 • „Zaopiekował się” torebką sąsiadki

  Śledczy świętochłowickiej komendy ustalili dane sprawcy, który na początku października br. znalazł na klatce schodowej torebkę z pokaźną gotówką. Mężczyzna przywłaszczył sobie znalezione mienie. Do zdarzenia doszło w dzielnicy Lipiny. Żmudna i wnikliwa praca policjantów doprowadziła ich do sąsiada pokrzywdzonej. Świętochłowiczanin, czując na plecach „oddech” stróży prawa, zgłosił się na przesłuchanie do komendy. Usłyszał już zarzut. Teraz grozi mu nawet 2 lata za kratami. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 • W środę, 27 listopada br., w Centrum Kultury Śląskiej odbyła się uroczystość 100-lecia Polskiego Czerwono Krzyża. Obchody zostały połączone z uhonorowaniem zasłużonych Honorowych Dawców Krwi i osób związanych z PCK.

 • Poszukiwany nieletni sprawa kradzieży i rozboju w rękach policjantów

  Mundurowi świętochłowickiej komendy zatrzymali poszukiwanego, który ukrywał się przed organami ścigania. 15-latek będący na tzw. „uciecze” dokonał wspólnie z kolegami rozboju oraz kilku kradzieży w dyskontach na terenie Świętochłowic i Chorzowa. Do zdarzeń doszło w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy. Młodzieniec trafił do policyjnej izby dziecka, a następnie do uprzednio przydzielonego ośrodka wychowawczego. Teraz sprawą 15-latka zajmie się sąd rodzinny.

 • „Bezpieczne skrzyżowania” - podsumowanie działań drogówki

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej komendy w miniony wtorek przeprowadzili działania o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa poprzez egzekwowanie od pieszych i kierujących stosowania się do obowiązujących przepisów, co wpływa na ograniczenie liczby zdarzeń i ofiar wypadków drogowych w obrębie skrzyżowań. Stróże prawa ujawnili 30 wykroczeń, z czego aż 21 popełnili kierowcy pojazdów mechanicznych.

 • „Bezpieczny Pieszy” - bilans wczorajszych działań

  Policjanci świętochłowickiej drogówki podsumowali wczorajsze działania o nazwie „Bezpieczny Pieszy”. Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów o ruchu drogowym. Stróże prawa ujawnili 40 wykroczeń, z czego blisko 30 popełnili kierujący pojazdów mechanicznych.

 • Złodziej – recydywista w rękach mundurowych

  Mundurowi ze świętochłowickiej komendy zatrzymali 44-latka, podejrzanego o kradzież alkoholu w jednym z dyskontów na terenie Świętochłowic. Wpadł dzięki spostrzegawczości stróżów prawa, którzy podczas patrolowania miasta dostrzegli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Jak się okazało, świętochłowiczanin dopuścił się kradzieży w warunkach recydywy. Ponadto był poszukiwany do odbycia kary aresztu. 44-latek usłyszał już zarzut, Teraz odpowie przed sądem.

 • Tylko do 30 listopada (sobota) można oddawać głosy na projekty w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród nich znalazło się pięć projektów zgłoszonych przez mieszkańców Świętochłowic.

  6 grudnia Urząd Miejski odwiedzi… Mikołaj. Tego dnia wspólnie z nim i jego pomocnikami otworzymy kącik dziecięcy oraz zaprosimy dzieci na świąteczne warsztaty. Na najmłodszych czekać będą również upominki.

  3 grudnia (wtorek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piaśnikach (Filia nr 1) będą miały obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych pn. "Łączy nas kultura". Wstęp na wydarzenie jest wolny.

  W poniedziałek, 25 listopada br., odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów i nagród dla świętochłowickich uczniów. Przy okazji wydarzenia swoje umiejętności mogli zaprezentować najbardziej uzdolnieni świętochłowiczanie.

 • Drogówka podsumowała poniedziałkowy „Trzeźwy poranek”

  W poniedziałek od wczesnych godzin porannych na terenie Świętochłowic drogówka prowadziła działania pn. „Trzeźwy poranek”. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej liczby pijanych kierowców. Mundurowi prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości w kilku wytypowanych punktach miasta. Skontrolowali blisko 770 kierujących. Na szczęście żaden z nich nie jechał na tzw. „podwójnym gazie”. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.

 • Zapraszamy na koncert charytatywny - „Pomóżmy odbudować ich dom”

  Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na koncert charytatywny o nazwie „Pomóżmy odbudować ich dom”. Wydarzenie odbędzie się 1 grudnia br. od godziny 16.00 w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty przy ulicy Piotra Niedurnego 69 w Rudzie Śląskiej – Nowy Bytom. Patronatem koncertu jest Prezydent Miasta Ruda Śląska. Dochód zebrany w trakcie imprezy przekazany będzie rodzinie z Rudy Śląskiej, której spalił się dom.

 • Trwają działania „Bezpieczne skrzyżowania”

  Od 6.00 rano na terenie Świętochłowic prowadzone są działania o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania”. Mundurowi zwracają uwagę na zachowanie kierowców i pieszych na skrzyżowaniach oraz w ich obrębie. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa poprzez reagowanie na niestosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych.