W piątek, 6 grudnia br., w Świętochłowicach mogliśmy spotkać Świętego Mikołaja w wielu różnych miejscach. Odwiedził m.in. Urząd Miejski, przedszkola, Szpital Powiatowy, MDK czy Bibliotekę.

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach wraz z prezydentami stworzyli Szlachetną Paczkę dla potrzebującej rodziny ze Świętochłowic. Prezenty zostały przekazane osobiście w sobotę, 7 grudnia br.

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie świąteczne, które już 14 grudnia (sobota) będzie miało miejsce u zbiegu ulic Pocztowej i Katowickiej na deptaku. Na mieszkańców Świętochłowic będzie czekał niezwykły kiermasz świąteczny oraz odpalenie choinki miejskiej.

 • Czy wiesz, że...

  Czy wiesz, że dowód rejestracyjny można łatwo stracić?

 • Mundurowi przejęli kolejne narkotyki

  Świętochłowiccy policjanci z patrolówki zatrzymali 26-latka z narkotykami. Świętochłowiczanin posiadał przy sobie amfetaminę zawiniętą w folię aluminiową. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 • Mikołajowe spotkanie z mundurową

  W miniony piątek do CKŚ w Świętochłowicach zawitał Święty Mikołaj. W wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicielki świętochłowickiej Policji. Przed mikołajkowym przedstawieniem, mundurowa skupiła uwagę uczestników na problematyce „uzależnień”. Opowiadała dzieciom jak szkodliwe i niebezpieczne są środki psychoaktywne oraz alkohol. W spotkaniu udział wzięli uczniowie z miejscowej Szkoły Podstawowej nr 4 i 8.

 • Odnaleźli zaginioną, która chciała odebrać sobie życie

  Trzy godziny zajęło kryminalnym ze świętochłowickiej komendy odnalezienie zaginionej 49-latki, która poinformowała swoich bliskich o zamiarze odebrania sobie życia. Zaginioną kobietę poszukiwali nie tylko mundurowi ze świętochłowickiej jednostki, w tym przewodnicy z psami tropiącymi, ale również policjanci z katowickiego oddziału prewencji. Po odnalezieniu kobiety w piwnicy jednego z budynków, została ona przekazana pod opiekę lekarzy.

 • Z mikołajkową wizytą u seniorów

  Mundurowa miejscowej komendy wspólnie z wolontariuszami i przedstawicielami świętochłowickiej Fundacji Rodzin Polskich odwiedziła w „Mikołajki” Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Świętochłowicach. Wydarzenie o tyle niezwykłe, bo towarzyszył im sam Święty Mikołaj. Seniorzy z ogromnym wzruszeniem i radością odbierali z rąk gości świąteczne paczki. Dzięki tej wizycie podopieczni zakładu często schorowani i samotni mogli na chwilę zapomnieć o codzienności i cieszyć się wyjątkowym wydarzeniem.

 • W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie młodzieży reprezentującej wszystkie świętochłowickie szkoły w sprawie powstającej Młodzieżowej Rady Miasta. Już z początkiem drugiego semestru szkolnego MRM powinna ruszyć.

 • Bilans działań „Nurd”

  Świętochłowicka drogówka podsumowała wczorajsze działania „Nurd”. Pomimo iż nadrzędnym celem akcji jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. W działaniach na terenie miasta wzięło udział łącznie 8 policjantów.

 • Znaleziona gotówka trafiła do rąk właściciela

  Policjanci ze świętochłowickiej komendy odnaleźli prawowitego właściciela znalezionej gotówki. Mężczyzna końcem listopada br. zgubił kopertę z pieniędzmi w dzielnicy Chropaczów. Wczoraj, niemalże 10 tys. złotych trafiło z powrotem do jego rąk. Nie byłoby to jednak możliwe bez skrupulatnej pracy mundurowych. Świętochłowiczanin nie ukrywał swojej wdzięczności wobec zaangażowanych w jego poszukiwanie policjantów.

 • Zapraszamy na debatę społeczną pn. „Porozmawiajmy o...naszym bezpieczeństwie”

  13 grudnia br. w świętochłowickim CKŚ „Grota” odbędzie się debata społeczna pod nazwą „Porozmawiajmy o...naszym bezpieczeństwie”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach. Jej głównym celem jest omówienie problematyki pseudokibiców w dzielnicy Lipiny i Chropaczów. Poruszone będą również bieżące problemy mieszkańców wymienionych dzielnic. Serdecznie zapraszamy do udziału i dyskusji.

 • Zasnął z narkotykami w dłoni

  Policjanci świętochłowickiej komendy zatrzymali 20-latka z marihuaną. Ponadto miał on przy sobie dokumenty, które nie były jego własnością. Mężczyzna kurczowo trzymał papierowe zawiniątko w zaciśniętej dłoni, licząc, że mundurowi nie zauważą. Tego samego dnia świętochłowiczanin usłyszał zarzuty posiadania substancji niedozwolonych oraz przywłaszczenia dokumentów. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 • MZO informuje, iż trzy świętochłowickie placówki: Przedszkole Miejskie nr 9, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 oraz Zespól Szkół Ogólnokształcących otrzymały, decyzją Wojewody Śląskiego z dnia 28 listopada 2019 r., środki z rezerwy ogólnej budżetu państwa na dofinansowanie trzech projektów.

  Zakończył się remont Domu Sportu w Lipinach przy ul. Walissa. Nowy blask zyskały szatnie, sala ringowa oraz klatka schodowa.

 • Znaleziono pieniądze. Policja szuka właściciela!

  Świętochłowicka Policja poszukuje właściciela pieniędzy, które zostały znalezione pod koniec listopada br. Właściciel potrafiący udokumentować własność mienia, proszony jest o zgłoszenie się do tutejszej jednostki celem odebrania gotówki.

 • „Trzeźwy poranek” za nami – podsumowanie działań drogówki

  „Trzeźwy poranek” to cyklicznie prowadzone działania, które mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej ilości pijanych kierowców. Wczoraj świętochłowicka drogówka na terenie miasta rozstawiła tzw. „blokady” trzeźwości w ramach wspomnianej akcji. Mundurowi prowadzili wzmożone kontrole. Cieszy fakt, że żaden z przebadanych na trzeźwość kierujących, nie poruszał się samochodem na tzw. „podwójnym gazie”.

 • Narkotyki i dopalacze zabijają

  W świętochłowickim I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się prelekcja dla młodzieży na temat problematyki „uzależnień”. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas pierwszych. W ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, mundurowa miejscowej komendy opowiadała młodzieży jak szkodliwe i niebezpieczne jest zażywanie środków psychoaktywnych.

 • O cyberzagrożeniach z młodzieżą

  Zagrożenia, z jakimi można spotkać się w sieci, były głównym tematem spotkania mundurowej ze świętochłowickiej policji z uczniami z Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego. Młodzież w sieci korzysta m.in. z portali społecznościowych, aukcyjnych i wielu innych stron, na których czyhają na nich niebezpieczeństwa. Każdy młody człowiek powinien mieć świadomość, że bardzo łatwo można stać się ofiarą m.in. cyberprzestępczości. Kontakt z osobą obcą przez internet może nieść za sobą wiele niebezpieczeństw.

 • Publikujemy wizerunek sprawcy kradzieży

  Policjanci z wydziału kryminalnego świętochłowickiej komendy poszukują mężczyzny, który dokonał kradzieży artykułów przemysłowych w drogerii na terenie Świętochłowic. Do zdarzenia doszło 14 listopada br. Publikujemy zdjęcia z monitoringu, który zarejestrował sprawcę, licząc na Państwa pomoc w jego ustaleniu.

 • W piątek podczas Sportowych Andrzejek nagrody otrzymali najlepsi świętochłowiccy sportowcy. Podczas wydarzenia powołano także Radę Sportu przy Prezydencie Miasta.