• Trzech zatrzymanych odpowie za posiadanie substancji zabronionych

  Świętochłowiccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn z niedozwolonymi substancjami odurzającymi. W połowie minionego tygodnia w ręce mundurowych, podczas patrolowania ulic miasta wpadł z amfetaminą 32-letni rudzianin. W piątek rano policjanci przejęli kolejne narkotyki. Zatrzymany 26-latek miał przy sobie 30 „działek” dilerskich amfetaminy. Drugi zatrzymany 36-latek próbował na widok stróżów prawa ukryć woreczek z dopalaczami. Każdy z zatrzymanych usłyszał już zarzut. Teraz Grozi im do 3 lat więzienia.

 • „Porozmawiajmy o...naszym bezpieczeństwie” - debata z mieszkańcami

  W piątek w świętochłowickim CKŚ „GROTA” odbyła się debata z mieszkańcami dzielnicy Lipiny i Chropaczów. Głównym celem przedsięwzięcia zorganizowanego przez miejscową jednostkę policji wspólnie ze świętochłowickim Urzędem Miejskim było omówienie problematyki pseudokibiców. Poruszono również bieżące problemy mieszkańców wspomnianych dzielnic. Z ramienia świętochłowickiej Policji w debacie uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego nadkom. Michał Szynol oraz Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji wraz z policjantami zespołu ds. profilaktyki społecznej i dzielnicowymi.

 • Rozpoczął się cykl spotkań w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2020”

  W Szkole Podstawowej nr 4 w Świętochłowicach odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas drugich i trzecich na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. Wśród poruszanych tematów pojawiły się nie tylko te, które dotyczą samego zimowego szaleństwa. Mundurowi przypomnieli dzieciom m.in. jak zachować się na drodze oraz jak zachować się w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą.

 • W Centrum Kultury Śląskiej w Lipinach odbyło się spotkanie służb mundurowych z mieszkańcami dzielnicy Lipiny i Chropaczów w temacie bezpieczeństwa i problemów z pseudokibicami.

  MZO przy współudziale Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świętochłowicach, Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego „Metis” w Katowicach, pedagogów i psychologów szkolnych oraz MDK w Świętochłowicach organizuje Miejską Kampanię Społeczną pod hasłem „STOP hejt – wybierz HEJ”, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice Daniela Begera.

 • Bilans policyjnych działań „SMOG”

  Świętochłowicka drogówka podsumowała czwartkowe działania kontrolno-prewencyjne o nazwie „Smog”. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych techniczne pojazdów, a w szczególności tych, które wytwarzają nadmierną emisją spalin do atmosfery. W działaniach wzięło udział 8 mundurowych. Stróże prawa skontrolowali blisko 70 pojazdów.

 • W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców

  Od połowy listopada na ulicach Świętochłowic można zobaczyć dodatkowe patrole policyjne. Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta szczególnie w dzielnicach najbardziej zagrożonych łamaniem przepisów prawa tj. Lipiny i Chropaczów. Nie zapominają również o pozostałych częściach miasta, tak aby każdy świętochłowiczanin czuł się bezpiecznie. To wszystko za sprawą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, który wsparł świętochłowicki garnizon i rozdysponował dodatkowe patrole z katowickiego Oddziału Prewencji.

 • „Odzyskałem nie tylko swoje oszczędności, ale również wiarę w ludzką uczciwość” - podziękowania dla świętochłowickich mundurowych

  Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach wpłynęły podziękowania dla stróżów prawa miejscowej komendy. Mieszkaniec miasta wyraził słowa uznania dla policjantów za postawę i profesjonalizm podczas poszukiwania właściciela znalezionej gotówki. Dzięki zaangażowaniu mundurowych odzyskał swoje oszczędności oraz wiarę w ludzką uczciwość.

 • Od swojego znajomego wyszedł uboższy o portfel i 2 tys. zł...

  Nawet 5 lat za kratami może spędzić 36-letni mężczyzna, który ukradł swojemu znajomemu portfel z dokumentami i pieniędzmi. Do kradzieży doszło w mieszkaniu sprawcy, którego odwiedził znajomy. Mieszkanie opuścił uboższy o portfel i blisko 2 tys. złotych... Policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali sprawcę kradzieży. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 • Urząd Miejski od początku roku staje się coraz bardziej przyjazny dla mieszkańców. Na początku roku otwarto Punkt Obsługi Mieszkańców, teraz natomiast stworzono kącik dla dzieci oraz wyznaczono 5 miejsc parkingowych dla interesantów UM.

 • Publikujemy portret pamięciowy sprawcy usiłowania kradzieży. Rozpoznajesz? - Zadzwoń!

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego świętochłowickiej komendy poszukują mężczyzny, który usiłował dokonać kradzieży z zaparkowanego pojazdu. Do zdarzenia doszło pod koniec listopada br. Publikujemy portret pamięciowy, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy. Gwarantujemy anonimowość.

 • Publikujemy portret pamięciowy sprawcy przestępstwa. Rozpoznajesz? - Zadzwoń!

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego świętochłowickiej komendy poszukują nieustalonego mężczyzny, który jest sprawcą przestępstwa. Do zdarzenia doszło na początku sierpnia br. Publikujemy portret pamięciowy, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy. Gwarantujemy anonimowość.

 • Dozór policyjny i nakaz opuszczenia mieszkania dla domowej oprawczyni

  Dozór policji i nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania - te właśnie środki zastosował prokurator wobec 55-latki, która groziła swojemu partnerowi. Mężczyzna został przez nią ponadto zraniony w rękę nożem. Policjanci obezwładnili nietrzeźwą agresorkę, która noc spędziła w policyjnym areszcie. Za przestępstwa, których się dopuściła, może trafić za kraty nawet na 2 lata.

 • Uwaga! Czad znowu „atakuje” - uchroń się przed cichym zabójcą

  Wczoraj do świętochłowickiej komendy wpłynęło już drugie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zgłoszenie o zatruciu czadem. Ten śmiercionośny tlenek węgla każdego roku zbiera swoje tragiczne żniwo. Zróbmy wszystko, aby tej zimowy właściwie zabezpieczyć siebie i swoich bliskich.

 • Ukradł koledze pieniądze i portfel z dokumentami

  Nawet 5 lat za kratami może spędzić mężczyzna, który dokonał kradzieży blisko 2 tys. zł oraz portfela z dokumentami. Skradzione mienie należało do jego znajomego. Policjanci świętochłowickiej komendy w połowie zeszłego tygodnia zatrzymali 36-letniego sprawcę. Świętochłowiczanin usłyszał już zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 • Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone szeroko rozumianemu bezpieczeństwu w dzielnicach Lipiny i Chropaczów. Debata ma na celu wspólne wypracowanie skutecznych rozwiązań i działań, które przełożą się na wzrost poziomu bezpieczeństwa w dzielnicach oraz zwiększą komfort życia mieszkańców.

  W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym, w niektóre dni grudnia ulegną zmianie godziny pracy Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

 • Młodzi adepci po raz kolejny dbali o bezpieczeństwo mieszkańców miasta

  W minionym tygodniu, a szczególnie w trakcie weekendu na ulicach Świętochłowic ponownie można było zobaczyć dodatkowe patrole. Tworzyli je słuchacze Szkoły Policji w Katowicach wraz z mundurowymi ze świętochłowickiej jednostki. Dzięki porozumieniom, zawartym pomiędzy Komendantami Szkoły Policji, Prezydentem naszego miasta oraz szefem garnizonu świętochłowickiego, młodzi adepci sztuki policyjnej, pod okiem doświadczonych stróżów prawa, mieli możliwość zdobywania doświadczenia niezbędnego w ich późniejszej pracy.

 • Spotkanie z młodzieżą w sprawie odpowiedzialności karnej nieletnich

  Wczoraj mundurowa ze świętochłowickiego garnizonu spotkała się z młodzieżą. Policjantka odwiedziła miejscową Szkołę Podstawową nr 1. Podczas prowadzonej prelekcji przekazała siódmoklasistą informacje dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa. Rozmawiała również z młodzieżą m.in. o przejawach demoralizacji. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu.

 • Młodszy kolega udzielił starszemu narkotyki

  W ręce kryminalnych ze Świętochłowic wpadli dwaj mężczyźni z narkotykami. Za posiadanie marihuany i udzielenie jej swojemu koledze, odpowie 20-letni mieszkaniec miasta. Podczas przeszukania w mieszkaniu świętochłowiczanina, policjanci zabezpieczyli środki odurzające. Teraz młody mężczyzna odpowie za posiadanie marihuany. Jednak to nie koniec jego problemów. Razem z nim w mieszkaniu był jego 28-letni kompan, przy którym stróże prawa również znaleźli zakazane środki. Jak się okazało, narkotyki udzielił mu młodszy kolega. Teraz obaj mogą trafić za kraty nawet na 3 lata. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd.

 • Podsumowanie działań drogówki pn. „Alkohol i Narkotyki”

  Świętochłowicka drogówka zakończyła działania o kryptonimie „Alkohol i narkotyki”. Ogólnopolska akcja trwająca całą dobę miała na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej ilości osób będących po spożyciu alkoholu lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Całą dobę mundurowi na terenie miasta prowadziła wzmożone kontrole trzeźwości. Cieszy fakt, że żaden z przebadanych kierowców nie poruszał się samochodem na tzw. „podwójnym gazie” lub pod wpływem substancji psychoaktywnych. Kierowco, pamiętaj jazda pod wpływem substancji psychoaktywnych jest zagrożona tą samą karą co jazda pod wpływem alkoholu i jest równie niebezpieczna.