Przewodniczący Rady Miejskiej w Świętochłowicach Zbigniew Nowak informuje o zwołaniu VII sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach, która odbędzie się w dniu 28 stycznia 2019 r. (poniedziałek) o godz. 12.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, przy ul. Katowickiej 54.

Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się inwentaryzacja budynków będących w zarządzie lub użytkowaniu przez MPGL w Świętochłowicach.

W związku z zapowiadanymi opadami śniegu oraz z wieloma pytaniami mieszkańców przedstawiamy informację o zakresie odśnieżania dróg w Świętochłowicach.

Mieszkańcy często kierują zapytania, wnioski czy skargi do radnych Rady Miejskiej. Warto więc wiedzieć gdzie i kiedy najłatwiej ich spotkać. Radni w kadencji 2018-2023 wyznaczyli już terminy swoich dyżurów.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Świętochłowicach Zbigniew Nowak informuje o zwołaniu na wniosek Prezydenta Miasta VIII sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach, która odbędzie się w dniu 28 stycznia 2019 r. (poniedziałek) o godz. 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, przy ul. Katowickiej 54.

 • "Trzeźwy poranek" - podsumowanie działań

  Świętochłowiccy policjanci przeprowadzili akcję "Trzeźwy poranek", która ma na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej ilości pijanych kierowców. W kluczowych punktach miasta rozstawiono tzw. "blokady". Cieszy, że żaden z kierowców nie kierował na tzw. "podwójnym gazie".

 • Bezpiecznik seniora

  Wczoraj pod „Dwiema Wieżami” odbyło się spotkanie profilaktyczne poświęcone bezpieczeństwu osób starszych. Świętochłowiccy policjanci wspólnie ze Stowarzyszeniem IOGT rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Wszystkim kierowcom wręczono także „srebrny listek” doświadczonego kierowcy w ramach kampanii prowadzonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

 • Pseudokibice zatrzymani za pobicie

  Dwaj sprawcy pobicia 19-letniego mężczyzny wpadli w ręce świętochłowickich policjantów. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, pseudokibice jednej ze śląskich drużyn piłkarskich zostali zatrzymali praktycznie na gorącym uczynku. Teraz grozi im kara do 8 lat więzienia.

 • Nie tylko wnuczek, nie tylko policjant

  Oszustwa na tzw. „wnuczka” czy „policjanta” to w ostatnim czasie gorący temat. Nie tylko za sprawą pomysłowości potencjalnych oszustów, ale głównie ze względu na to jak wiele osób staje się ofiarą tego typu „przekrętów”. Wynika to ze stale rozwijających się, nowych „legend”, jakie przygotowują na nas złodzieje. Musimy pamiętać, że poza metodą „na wnuczka” i „na policjanta”, istnieje szereg opracowanych, nowych sposobów na wyłudzenie naszych oszczędności. Nie tylko telefonicznych.

 • Nie wchodź na zamarznięty zbiornik wodny!

  Powstała na zbiornikach wodnych pokrywa lodowa może być niebezpieczna. Pamiętajmy, że lód na zbiornikach wodnych jest najsłabszy i najbardziej cienki w pobliżu miejsc porośniętych trawą, trzciną oraz przy brzegach. Wchodząc na zamarznięty zbiornik wodny zawsze ryzykujesz.

 • Zwiększona liczba patroli, utworzenie punktu konsultacyjnego dla mieszkańców Lipin i Chropaczowa oraz rychłe porozumienie miasta z katowicką Szkołą Policji, której uczniowie będą patrolować świętochłowickie ulice. To efekty spotkania prezydenta Daniela Begera z przedstawicielami służb dbających o bezpieczeństwo mieszkańców.

  We wtorek, 15 stycznia, odbyły się konsultacje społeczne dotyczące rozbudowy salonu samochodowego Renault i Dacia w Piaśnikach przy ulicy Bytomskiej 39. Podczas spotkania mieszkańcy mieli możliwość wyjaśnienia wątpliwości dotyczących planowanej inwestycji.

 • Dzielnicowy zatrzymał dwóch poszukiwanych w dwie godziny

  Dzielnicowy z Lipin mł. asp. Rafał Gabryś po raz kolejny dzięki dobremu rozpoznaniu w środowisku przestępczym ustalił, a następnie zatrzymał 2 poszukiwane osoby. 21 i 19-latek zaraz po zatrzymaniu zostali przewiezieni do zakładu karnego gdzie spędzą kilka kolejnych lat.

 • W Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach odbyło się spotkanie przedstawicieli gmin w ramach Metropolii GZM.

  15 stycznia Prezydent Świętochłowice Daniel Beger oraz Rektor Politechniki Śląskiej Arkadiusz Mężyk podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy miastem a uczelnią.

 • Areszt za brutalne pobicie

  Tymczasowy areszt dla 32-latka oraz dozór policyjny dla 34-latka to wynik pracy świętochłowickich stróżów prawa. Dwaj mężczyźni są sprawcami brutalnego pobicia, do którego doszło w centrum miasta. Ich ofiarą padł 51-letni mieszkaniec Świętochłowic, który zaraz bo pobiciu trafił do szpitala. Sprawcom tego pobicia grozi nawet 10 lat więzienia.

 • Przez cały weekend świętochłowiczanie grali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych, a całość uświetniło tradycyjne światełko do nieba.

 • RAPORT POLICYJNY

  Publikujemy opisy niektórych, wybranych zdarzeń, jakie miały miejsce na terenie miasta w ostatnim czasie. Jesteśmy wdzięczni za sygnały i informacje o publikowanych sprawach i ich sprawcach.

 • Zapraszamy na konsultacje społeczne z mieszkańcami, które będą dotyczyły rozbudowy salonu samochodowego Renault i Dacia w Piaśnikach przy ulicy Bytomskiej 39. Konsultacje odbędą się 15 stycznia o godzinie 19.00 w Szkole Podstawowej nr 1.

  Urząd Miejski ogłasza sprzedaż używanego samochodu służbowego marki Volkswagen, model Passat B8 4 MOTION 2.0 TSI, wersja Highline DSG. Cena wywoławcza 125 tys. zł. Samochód będzie można obejrzeć 16 stycznia w godz. 9.00 do 15.00 w siedzibie sprzedającego przy ul. Katowickiej 54 w Świętochłowicach (telefon kontaktowy 607-440-485).

 • Narada roczna Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach

  W dniu dzisiejszym w Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbyła się narada roczna podsumowująca wyniki pracy policjantów w 2018 roku. W naradzie uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn, Prezydent Miasta Świętochłowic Daniel Beger, przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Nowak oraz kierownictwo świętochłowickiej jednostki, policjanci i pracownicy policji, a także zaproszeni goście. Podczas narady omówiono wyniki osiągnięte w 2018 r