• Świąteczna zbiórka dla potrzebujących

  Dzisiaj mundurowi świętochłowickie komendy odwiedzili rudzki Domu Pomocy Społecznej. Głównym celem wizyty było przekazanie bożonarodzeniowych darów na ręce Sióstr Zakonnych. Niebawem zgromadzone ubrania, zabawki i gry edukacyjne otrzymają podopieczni i dzieci z najuboższych rodzin, których rodzice nie mogą pozwolić sobie na dodatkowe wydatki w czasie świąt.

 • Codziennie wchodzimy w różnego typu relacje z innymi ludźmi, nierzadko są to kontakty damsko-męskie. Zazwyczaj potrafimy się dogadać z płcią przeciwną na płaszczyznach zawodowych lub innych. Znacznie ciekawiej zaczyna się w tej jednej, delikatnej sferze - chęci poznania się bliżej, spotykania się w celu określonym, jako "randkowanie".

  Sygnały

  Obydwie strony nadają sygnały specyficzne dla własnej płci. Niestety - nie zawsze odebranie sygnału adresata będzie tożsame z jego treścią od nadawcy. Należy tu podkreślić, że dzieje się tak nawet wówczas, gdy obydwie strony są nastawione ku sobie pozytywnie. Kobiety dają do zrozumienia wiele, choć bardzo dyskretnie, można wręcz zaryzykować stwierdzeniem, że zbyt dyskretnie. Mężczyźni lubią jasne sygnały, a najlepiej to ominąć sygnały i powiedzieć o co chodzi wprost. Niekoniecznie taktyką "prosto z mostu", ale jednak mniej zagadkowo niż bardziej.

  Poprawianie włosów

  Ten gest jest wykonywany zarówno przez kobiety (czasami wręcz nazywany kokietyzmem), jak i przez mężczyzn (robią charakterystyczny "zaczes" dłonią). W jednym i drugim przypadku to forma zwrócenia na siebie uwagi w seksowny sposób, bądź odruch poprawienia fryzury (by wyglądać oczywiście najbardziej korzystnie).

  Dotknięcie

  Często żartując można dotknąć drugą osobę, palcem wskazującym albo delikatnie poklepać. Robią to zdecydowanie częściej kobiety niż mężczyźni. Dla mężczyzny jednak odbiór takiej "zaczepki" jest dość wyraźnym sygnałem. Czasem nawet rodzajem zgody na wykonanie kroku dalej. Znaczącym sygnałem dla obojga jest ściągniecie włosa z ubrania drugiej osoby, bądź okruszka.

  Gesty

  Mężczyzna podczas spotkania-randki bardzo stara się być szarmanckim. Wręcza kwiaty, przepuszcza kobietę pierwszą, pomaga ściągnąć płaszcz. Dla kobiety zaś priorytetem jest wygląd - na spotkanie szykuje się dłużej, niż na inne wyjście. Podczas spotkania patrzy mężczyźnie w oczy, co często krępuje panów. Większość kobiet lubi, gdy mężczyzna płaci za kolację - a mężczyzna lubi to robić.

  Wszyscy jesteśmy ludźmi

  Choć może z pozoru zabrzmieć to banalnie - wszyscy ostatecznie jesteśmy ludźmi z tej samej planety. Jeśli dwie osoby podpasują sobą charakterami to rozmowa, i cała reszta odgrywa się sama w wiadomym kierunku. Ważne jest, by zarówno kobieta, jak i mężczyzna z początku byli raczej powściągliwi, niż nazbyt pewni siebie. Pewniejsze gesty np: na pierwszym spotkaniu mogą zostać odebrane za zbyt nachalne, i spowodować rezygnację drugiej strony. Choć od początku istnienia dwóch światów- kobiet i mężczyzn, naturalnie dążą do siebie. Nic nie sprawia większej radości i szczęścia niż znalezienie tej drugiej osoby, i spędzanie z nią każdej możliwej chwili. Kobiety lubią między sobą puentować: "to tylko facet", czy też mężczyźni bardzo często żartują o kobietach, jako o gorszych kierowcach. Mimo wszystko ten Świat jest własnie tak skonstruowany, że pomimo wielu czynników, które mogą kłócić się w rozumieniu pewnych aspektów, dwie mające się ku sobie osoby, ze szczerymi względem siebie intencjami zawsze znajdą konsensus.

  Informacje dodatkowe

  Zobacz porady o tym, jak poderwać dziewczynę - sprawdź więcej informacji o skutecznym podrywaniu

  Kompletne niezrozumienie, a wzajemnie dopełnianie się - czyli relacje damsko-męskie

  Do Państwa domów powinien już trafić trzeci - świąteczny numer Biuletynu Samorządowego Świętochłowice.pl. Gazetę będzie można także znaleźć w miejskich instytucjach i placówkach kulturalnych.

  W sezonie zimowym zapraszamy na lodowisko znajdujące się przed estradą OSiR "Skałka". Można wypożyczyć łyżwy, a dzieci mogą korzystać z chodzików pomocnych w nauce jazdy na łyżwach.

 • Dzielnicowi w niespełna godzinę zatrzymali szajkę nieletnich

  Świętochłowiccy mundurowi zatrzymali trzech młodych mieszkańców Chorzowa, którzy wkrótce odpowiedzą za czyn karalny przed sądem rodzinnym. Nieletni w wieku od 14 do 16 lat w środę przed godziną 21.00 okradli lombard, a ich łupem padł telefon komórkowy. W niespełna godzinę byli już w rękach policjantów. Jak się później okazało, młodociana szajka wcieliła w życie swój precyzyjnie zaplanowany plan.

 • Domowy oprawca z zakazem zbliżania się, nakazem opuszczenia mieszkania i policyjnym dozorem

  Za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją partnerką odpowie 41-letni mieszkaniec Świętochłowic. W minioną środę domowy oprawca został zatrzymany przez świętochłowickich mundurowych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwo, którego się dopuścił, może trafić za kraty nawet na 5 lat. Ponadto dopuścił się znęcania w warunkach recydywy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 • Spotkanie opłatkowe w świętochłowickiej komendzie

  Okres przedświąteczny to czas wytężonej pracy dla mundurowych, dla których priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom miasta. Mimo to policjanci świętochłowickiego garnizonu znaleźli chwilę czasu, by zasiąść wspólnie przy jednym stole, aby w świątecznej atmosferze przekazać sobie wzajemne życzenia. Wczoraj w miejscowej komendzie policji odbyło się przedświąteczne spotkanie opłatkowe. Oprócz policjantów i pracowników komendy uczestniczył w nim proboszcz miejscowej parafii na Zgodzie oraz zaproszeni goście.

 • Tradycja pielęgnowana z szacunkiem do drewnianych mebli

  Drewno jest bardzo uczciwym tworzywem. Zachowuje się tak, jak jest traktowane, poddaje się współpracy tylko wtedy, kiedy człowiek podchodzi do niego z szacunkiem. Tak też dzieje się w pracowni firmy Domdekor. To twórcy wyróżniający się artystyczną duszą i miłością do natury. Specjalizują się w produkcji mebli drewnianych, które są najstarszymi elementami wyposażenia wnętrz. Na przełomie wieków przeszły ogromną metamorfozę. Dzisiaj występują w wersji minimalistycznej, z gładkim wykończeniem i bez zbędnych dekoracyjnych dodatków, jak też w klasycznej, z efektowanymi frezami i z matowym ostatnim szlifem. Domdekor to już 20 lat współpracy z drewnem, zawsze skutecznej, z pożądanym efektem i z coraz szerszym gronem zaufanych i zadowolonych klientów.

  Producent mebli drewnianych – naturalne piękno w czystej odsłonie

  Firma Domdekor koncentruje się na dostarczaniu mebli, które zachwycają naturalnym pięknem, ale też gwarantują długowieczność bez widocznych śladów użytkowania. Do produkcji wykorzystuje solidne, wyselekcjonowane i certyfikowane drewno sosnowe i bukowe. Każdy mebel zostaje wykończony impregnatami, bejcami i lakierami, aby zapewnić mu odporność na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystny wpływ czynników z zewnątrz. To drewniane meble z duszą, w których drzemie temperament natury. Dostrzegalne jest to we wszystkich propozycjach Domdekor – meblach do sypialni, salonu, biura i przedpokoju. Z ogromną starannością projektuje i wykonuje m.in. łóżka, szafy, witryny i komody, a także biurka i szafki na buty. Dodatkowo w sprzedaży znajdują się wysokogatunkowe materace. Kompletna oferta producenta dostępna jest na stronie https://www.urokdrewna.pl/komody

  UrokDrewna.pl logo

  Dnia 12 grudnia 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie V edycji programu „Senior z Wigorem”. Tegoroczna edycja trwała od maja do grudnia i była ukierunkowana na przeciwdziałanie urazom i chorobom układu ruchu. Program finansowany jest przez gminę Świętochłowice, natomiast jego organizatorem jest Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach sp. z o.o.

  18 grudnia br. w Miejskim Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Świętochłowicach odbyło się uroczyste uruchomienie i poświęcenie świeżo zakończonej inwestycji – tj. wymiany windy osobowej.

 • „Bezpieczne skrzyżowania” - podsumowanie działań

  We wtorek świętochłowicka drogówka prowadziła działania o kryptonimie. „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych w rejonie skrzyżowań, a także poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg, poprzez egzekwowanie od nich stosowania się do obowiązujących przepisów. Dzisiaj czas na podsumowanie. Stróże prawa ujawnili ponad 30 wykroczeń, z czego aż 17 popełnili piesi.

 • Trwają działania „Bezpieczny pieszy nosi odblaski”

  Od wczesnych godzin porannych, na terenie Świętochłowic drogówka prowadzi działania„Bezpieczny pieszy nosi odblaski”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi pieszym uczestnikom ruchu drogowego o istocie używania elementów odblaskowych. Dzisiaj policjanci aż do 22.00 przypominać będą o fakcie, że noszenie odblasków zwiększa nasze bezpieczeństwo, ponieważ to dzięki nim jesteśmy dużo lepiej widoczni dla kierowców. Stróże prawa przypominają również o konieczności używania odblasków poza obszarem zabudowanym.

 • O odpowiedzialności karnej nieletnich z młodzieżą z SP nr 3

  We wtorek mundurowa ze świętochłowickiej policji spotkała się z młodzieżą. Policjantka odwiedziła miejscową Szkołę Podstawową nr 3. Podczas prowadzonej prelekcji przekazała młodzieży informacje dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa. Rozmawiała również z uczestnikami wykładu m.in. o przejawach demoralizacji. Uczniowie klasy siódmej i ósmej z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu.

 • Katowicki Instytut Pamięci Narodowej poszukuje informacji o grobach powstańców śląskich. Aktualnie na terenie całego województwa zewidencjonowano zaledwie 147 grobów wojennych i weteranów powstań śląskich.

 • Trwają działania „Bezpieczne Skrzyżowania”

  Dzisiaj od 6.00 świętochłowicka drogówka prowadzi działania o kryptonimie „Bezpieczne Skrzyżowania”. Mundurowi zwracają uwagę na zachowanie kierowców i pieszych na skrzyżowaniach oraz w ich obrębie. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa poprzez reagowanie na niestosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych.

 • Nietrzeźwy 62-latek „wpadł” podczas akcji „Trzeźwy poranek”

  Wczoraj świętochłowiccy policjanci przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Stróże prawa w trakcie działań na jednej z „blokad” trzeźwości zatrzymali do kontroli kierowcę skody, który wpadł na jeździe na „podwójnym gazie”. 62-latek dzisiaj usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 • Podawanie fałszywych danych nie popłaca

  W ręce świętochłowickich dzielnicowych wpadł poszukiwany 33-latek, który ukrywał się przed odbyciem kary aresztu. W trakcie czynności mundurowych bytomianin podał fałszywe dane, licząc, że uniknie kary. Ponadto nie okazał dowodu osobistego, mimo że posiadał go przy sobie. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty za popełnione wykroczenia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 • Odwołane dyżury zespołu kadr i szkolenia

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 19 grudnia br. oraz 2 stycznia 2020r. popołudniowy dyżur do godziny 18.00 Zespółu Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach zostaje odwołany. Osoby zainteresowane służbą w Policji zapraszamy do składania dokumentów aplikacyjnych w godzinach 7.30 – 15.30. Pozostałe dyżury popołudniowe będą pełnione zgodnie z harmonogramem.

 • 14 grudnia, tradycyjnie już mieszkańcy Świętochłowic wspólnie zainaugurowali okres bożonarodzeniowy. Nie zabrakło świątecznego kiermaszu, wspólnego strojenia żywych drzewek, śpiewania kolęd i pastorałek oraz konkursów dla najmłodszych. Chwilę po tym, jak miejska choinka rozbłysła tysiącami światełek, całość wydarzenia zwieńczyły muzyczne niespodzianki i wspólne zdjęcie świętochłowiczan!

 • Trwają działania „Trzeźwy poranek” na świętochłowickich drogach

  Świętochłowicka drogówka już od wczesnych godzin porannych prowadzi działania pn. „Trzeźwy poranek”. Mundurowi w kluczowych punktach miasta rozstawili tzw. „blokady” trzeźwości. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wyeliminowanie jak największej ilości pijanych kierowców, poruszających się ulicami miasta. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.

 • „Bezpieczny Pieszy” bilans piątkowych działań

  Świętochłowicka drogówka podsumowała piątkowe działania „Bezpieczny Pieszy”. Podstawowym ich celem było zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Stróże prawa zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy oni sami nie łamią zasad przepisów o ruchu drogowym. Mundurowi ujawnili blisko 30 naruszeń przepisów, z czego aż połowę popełnili piesi.