Już w sobotę (23 lutego) odbędzie się kolejna zbiórka odpadów niebezpiecznych i problemowych. Mobilny Punkt Zbiórki Odpadów Problemowych będzie podróżował po całym mieście.

Zawody sportowe, przedstawienia teatralne, warsztaty plastyczne, muzyczne, filmowe - to tylko niektóre z propozycji, z których korzystają młodzi świętochłowiczanie podczas trwających ferii zimowych.

 • Spotkanie z seniorami w domu parafialnym

  Dziś na terenie domu parafialnego Katedry Św. Piotra i Pawła dzielnicowi przeprowadzili spotkanie ze świętochłowickimi seniorami. Przypomniano o zagrożeniach i sposobach jak bronić się przed oszustami. Na zakończenie wręczono pamiątkowe odblaski.

 • Odpowie za oddanie strzałów w kierunku policjantów

  Świętochłowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził, a następnie strzelał z gazowego pistoletu śrutowego do mundurowych. Wszystko rozegrało się w mieszkaniu i na klatce schodowej jednej z kamienic. Dzięki natychmiastowej reakcji i zachowaniu zimnej krwi przez interweniujących policjantów, agresywny 40-latek został obezwładniony bez użycia przez nich służbowej broni palnej. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany. Trafił już do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. Grozi mu 10 lat więzienia.

 • Rekrutacja do Zespołu opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w Świętochłowicach rozpocznie się 1 kwietnia. Zgłoszenia będą przyjmowane do 19 kwietnia.

  Od 4 do 17 marca potrwa rekrutacja do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2019/2020. Zgłoszenia rodziców przyjmowane będą za pomocą systemu elektronicznego.

 • Dziś działania "Truck i bus"

  Policjanci ze świętochłowickiej drogówki biorą dziś udział w działaniach pod nazwą „TRUCK i BUS”. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w zakresie przewozu osób oraz zmniejszenie liczby rannych i zabitych w wypadkach drogowych.

 • Wspólnie zadbajmy o środowisko. Nie dopuśćmy do rozwoju procederu nielegalnego składowania i przewożenia niebezpiecznych odpadów

  Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczającym przestępczość przeciwko środowisku udaremniono kilkanaście przypadków prób nielegalnego składowania odpadów na terenie m.in. nieczynnych żwirowisk, kopalni odkrywkowych a także składowania odpadów niebezpiecznych na terenie opuszczonych hal magazynowych i pustostanów.

 • Przewodniczący Rady Miejskiej w Świętochłowicach Zbigniew Nowak informuje o zwołaniu IX sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach, która odbędzie się w dniu 25 lutego 2019 r. (poniedziałek) o godz. 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, przy ul. Katowickiej 54.

 • Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  W dniach od 18 do 24 lutego Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" . Wzorem lat ubiegłych Komendant Główny Policji podjął decyzję o włączeniu się w obchody organizowanej inicjatywy.

 • Dojedź(MY) bezpiecznie do celu

  Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wzięli udział w akcji p/k "Dojedź(my) bezpiecznie do celu". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na to czy kierowcy korzystają z pasów bezpieczeństwa, foteliki dla dzieci są prawidłowo zamontowane oraz czy stan techniczny pojazdów nie zagraża kierowcom.

 • Kolejne zatrzymania za narkotyki

  Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy w Świętochłowicach zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie substancje zabronione. Podczas kontroli drogowej u zdenerwowanego kierowcy ujawnili marihuanę oraz amfetaminę. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

 • W związku z ogłoszeniem żałoby narodowej wydarzenie „Zakochaj się w Świętochłowicach”, które zostało zaplanowane na 16 lutego br., nie odbędzie się.

 • RAPORT POLICYJNY

  Publikujemy opisy niektórych, wybranych zdarzeń, jakie miały miejsce na terenie miasta w ostatnim czasie. Jesteśmy wdzięczni za sygnały i informacje o publikowanych sprawach i ich sprawcach.

 • Deklaracja podpisania trójstronnego listu intencyjnego gwarantującego realizację postulatów mieszkańców to efekt kolejnych konsultacji społecznych dotyczących rozbudowy salonu samochodowego Grupy Pietrzak.

  Na miejskim profilu Facebook ruszył konkurs filmowy. Zachęcamy w nim do nagrania krótkiego filmiku w temacie: "Za co kocham Świętochłowice".

  W najbliższą sobotę, 16 lutego, zapraszamy mieszkańców miasta i gości na niesamowitą imprezę walentynkową. Przyjdź na świętochłowicką Skałkę i "Zakochaj się w Świętochłowicach"!

 • Nawet z narażeniem życia...

  Policjanci świętochłowickiej prewencji uratowali życie małżeństwu po tym jak w ich mieszkaniu doszło do pożaru. Mundurowi przedarli się przez gęsty dym i dostali do pomieszczenia znajdującego się na trzecim piętrze budynku. Dzięki odważnej postawie i szybkiej reakcji nikomu nic się nie stało.

 • Zaatakował byłą żonę młotkiem

  Świętochłowiccy stróże prawa zatrzymali mężczyznę, który zaatakował młotkiem byłą żonę. Po całym zajściu sprawca uciekł z miejsca. Trafił w ręce stróżów prawa godzinę później, kiedy próbował tramwajem uciec z miasta.

 • Zapytał czy jest poszukiwany

  Świętochłowiccy policjanci każdego dnia dbają o porządek i bezpieczeństwo w mieście, jednakże nie są jedynymi, którzy działają na rzecz mieszkańców. Funkcjonariusze Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach codziennie narażają życie nie tylko podczas zabezpieczania ważnych imprez masowych oraz meczy, ale także wspierając śląskie jednostki na ich terenie. W trakcie służby w Świętochłowicach zatrzymali w ostatnim czasie poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.

 • ŚWIĘTOCHŁOWICKA POLICJA PROSI O POMOC W ODNALEZIENIU OSOBY

  Policjanci świętochłowickiej komendy prowadzą intensywne poszukiwania 65-letniego Stanisława Stańczuk. Każdy, kto zna miejsce jego aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie widział zaginionego, proszony jest o kontakt z Policją.