• Trwają działania „Bezpieczny pieszy”

  Dzisiaj od rana świętochłowicka drogówka prowadzi działania „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów o ruchu drogowym. Akcja potrwa do godziny 22.00.

 • Na ratunek w ostatniej chwili

  Szybka reakcja policjantów zapobiegła ludzkiej tragedii. Mundurowi świętochłowickiego garnizonu uratowali 26-latka, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna o zamiarze odebrania sobie życia poinformował SMS-em swoją siostrę, której wysłał zdjęcie z pętlą na szyi. Policjanci odnaleźli go w okolicy chorzowskiego cmentarza. Desperat trafił pod fachową opiekę lekarzy, a jego życiu już nic nie zagraża.

 • „Urodzinowy” zarzut posiadania narkotyków

  Zarzut posiadania środków odurzających usłyszał w dniu swoich urodzin jeden z mieszkańców miasta. Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego miejscowej komendy zatrzymali go z marihuaną. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu, kryminalni zabezpieczyli woreczek foliowy z suszem roślinnym. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 • Dwóch świętochłowiczan odpowie za pobicie

  Policjanci ze świętochłowickiej komendy wytropili 43-latka i jego 26-letniego kompana, którzy w środę napadli i pobili na klatce schodowej mężczyznę. Obydwaj agresorzy usłyszeli już zarzuty pobicia, za które mogą spędzić za kratami nawet 3 lat. Młodszy dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy, za co grozi mu surowsza kara nawet o połowę. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

 • Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie jakim będzie Orszak Trzech Króli w Świętochłowicach. 6 stycznia spotykamy się pod kościołem ewangelicko-augsburskim św. Jana Chrzciciela, gdzie będzie szopka oraz odbędą się jasełka i wspólne kolędowanie przy ognisku.

  Mieszkańcy Świętochłowic mają ostatni moment, aby skorzystać z 60% bonifikaty związanej z przekształceniem prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

  Rada Miejska w Świętochłowicach przyjęła uchwałę dotycząca budżetu na 2020 rok (11 głosów za, 2 przeciw, 7 wstrzymujących się). Wcześniej takim samym stosunkiem głosów radni podjęli uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Świętochłowice na lata 2020-2030.

 • Życzenia Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach kom. Bogdana Kołodzieja

  Z okazji nadchodzącego Nowego Roku 2020 Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach w imieniu własnym i kierownictwa składa życzenia wszystkim policjantkom, policjantom, pracownikom policji oraz mieszkańcom miasta.

 • 24 grudnia 2019 r. dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu, którego przedmiotem jest remediacja stawu Kalina.

 • Podsumowanie świątecznych działań „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”

  Okres świąt to dla policjantów czas intensywnej pracy. Przez całe święta policjanci z różnych pionów służbowych garnizonu śląskiego czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. W czasie prowadzonych od 24 grudnia działań na drogach województwa doszło do 23 wypadków. Niestety, nie obyło się bez ofiar śmiertelnych. Mimo wielokrotnych apeli o trzeźwą jazdę, stróże prawa zatrzymali 83 pijanych kierowców.

 • Świętochłowiccy kryminalni zatrzymali 31-letnią oszustkę

  Zarzut usiłowania oszustwa usłyszała mieszkanka Świętochłowic. Kobieta w miniony weekend, przy pomocy cudzego dowodu osobistego, próbowała zawrzeć umowę na świadczenie usług telekomunikacyjnych, z zakupem dwóch telefonów komórkowych. 31-latka spędziła noc w policyjnym areszcie. Grozi jej do 8 lat więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.

 • BEZPIECZNY WEEKEND - BEZPIECZNE ŚWIĘTA

  Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak wyglądają Święta Bożego Narodzenia dla tysięcy mundurowych, którzy jak co roku, czuwają nad bezpieczeństwem Polaków ruszających w podróż. Wyjeżdżającym przypominamy o prawidłowym zabezpieczeniu mieszkania: pamiętajmy, aby zakręcić kurki z gazem i wodą oraz dokładnie zamknąć drzwi i okna tak, aby nie stwarzać dogodnych warunków potencjalnym złodziejom.

 • Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, świętochłowiczanom życzenia składa Prezydent Miasta Daniel Beger.

  Podczas XXIII posiedzenia Rady Miejskiej radni zdecydowali między innymi o podjęciu uchwały powołującą Młodzieżową Radę Miejską. Nad uchwałą budżetową głosowanie odbędzie się 30 grudnia.

  Metropolitalna Wigilia dla Samotnych odbędzie się 24 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:00 - wstęp ma tu każdy. bezpłatnie.

  Od wtorku, 24 grudnia, w Świętochłowicach będzie można w łatwy sposób podzielić się zalegającymi w domach produktami żywnościowymi z tymi, którzy ich potrzebują. W siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej oficjalnie otwarta zostanie Darodzielnia.

 • Drogówka podsumowała działania „Prędkość”

  W miniony piątek w całym kraju Policja prowadziła ogólnopolskie działania pn. „Prędkość”. Miały one na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Również i w naszym mieście mundurowi z drogówki włączyli się do prowadzonej akcji i zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowcy nie łamią przepisów. Policjanci ujawnili ponad 40 przekroczeń prędkości.

 • Ogólnopolskie działania policyjne „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”

  Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Jest to okres wzmożonego ruchu na drogach. Wiele osób wyjeżdża, by spotkać się z rodzinami lub wypocząć. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących w dniach 24 - 29 grudnia 2019 roku policjanci ruchu drogowego będą prowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie". Podstawowym celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach wszystkim uczestnikom ruchu.

 • Zmienne warunki atmosferyczne – policjanci apelują o ostrożną jazdę

  Okres zimowy to czas, kiedy widoczność na drodze ma ogromny wpływ na zachowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Specyficzne, często zmieniające się warunki atmosferyczne wymagają szczególnej uwagi podczas jazdy. Deszcz i mgła w znacznym stopniu ograniczają pole widzenia kierowcy, co ma znaczny wpływ na kierowanie pojazdem, zdecydowanie skracając przy tym możliwość podjęcia szybkiej i właściwej reakcji. W takich warunkach kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.

 • Informacja dla mediów

  Informujemy, że podczas nieobecności Oficera Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach st. sierż. Pauliny Wierzbowskiej w terminie od 24 grudnia 2019r. do 2 stycznia 2020r. informacji prasowych udzielać będzie sierż. Agnieszka Ściebura pod nr tel. 32 349 02 35 lub tel. tel. +48 502 118 102.

 • Życzenia świąteczne Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach

  Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach kom. Bogdan Kołodziej w imieniu własnym oraz całego kierownictwa życzy wszystkim podległym policjantom, pracownikom cywilnym, instytucjom na co dzień współpracującym ze świętochłowicką policją oraz mieszkańcom miasta zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.