• Aresztowany za zabójstwo konkubiny

  Świętochłowiccy policjanci z ogniwa interwencyjnego zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o zabójstwo. 29-letni mieszkaniec miasta po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. W chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara dożywotniego więzienia.

 • Poszukujemy świadków pościgu za kierowcą audi

  Świętochłowicka policja prosi o kontakt osoby, które były świadkami lub mają jakiekolwiek informacje w sprawie pościgu za kierowcą audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kiedy mężczyzna staranował policyjny radiowóz, stróże prawa oddali strzały z broni służbowej. Ostatecznie, kierowca porzucił samochód w Bytomiu, a sam pieszo uciekł z miejsca.

 • Czy wiesz, że...

  Czy wiesz, że Policja ma prawo do prewencyjnego użycia środków przymusu bezpośredniego?

 • Duże przestrzenie, szczególnie narażone na intensywne zabrudzenia, wymagają odpowiedniego sprzętu do czyszczenia. Jeśli chodzi o posadzki, bez wątpienia najlepszym wyborem okazują się nowoczesne szorowarki dostosowane do każdej powierzchni. Biorąc pod uwagę szeroki wybór takiego sprzętu, na zakup chętnie decydują się przedsiębiorstwa, markety, a także duże zakłady przemysłowe. Czym charakteryzują się specjalistyczne urządzenia czyszczące?

  Sprzęt dostosowany do każdego obiektu

  Kluczowym czynnikiem przy wyborze właściwej szorowarki jest oczywiście budynek, w którym będzie użytkowana. Należy ocenić powierzchnię nie tylko pod kątem rozmiaru, ale również ukształtowania i wolnej przestrzeni. Największych szorowarek nie zmieścimy w ciaśniejszych korytarzach i zakamarkach, z kolei wykorzystanie małego urządzenia przy przestronnych i bardzo dużych powierzchniach byłoby stratą czasu.

  Ze względu na warunki obiektu, klienci mają do wyboru mniejsze szorowarki prowadzone przez operatora, a także urządzenia z operatorem siedzącym. Pierwszy rodzaj lepiej sprawdza się w nieco mniejszych budynkach z wieloma ciaśniejszymi przestrzeniami, z kolei największe maszyny sprzątające z układem kierowniczym są dedykowane bardzo dużym powierzchniom, takim jak: markety, hale produkcyjne, duże budynki biurowe.

  Napęd w automatycznej szorowarce

  Tutaj do wyboru mamy dwa rozwiązania: tradycyjny silnik spalinowy oraz akumulator elektryczny. Jeśli urządzenie będzie stosowane w pomieszczeniach, gdzie przebywa dużo ludzi, np. market, jedynym słusznym wyborem jest maszyna akumulatora, która nie wydziela szkodliwych gazów, a jednocześnie oferuje nam mniejsze koszty eksploatacyjne. Drobnym minusem jest nieco mniejsza praktyczność, ponieważ musimy dobrze zarządzać sprzętem i pamiętać o regularnym ładowaniu. Nowoczesne zamiatarki mogą działać nawet ponad osiem godzin bez przerwy.

  Szorowarki na każdą okazję – czym charakteryzują się profesjonalne maszyny sprzątające

  Jeśli chodzi o sprzęt do konserwacji dobrze wentylowanych hal, magazynów lub terenów wokół budynku, możemy postawić na duże maszyny sprzątające wyposażone w silnik spalinowy. To praktyczne i uniwersalne rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że dobra zamiatarka często posiada wymienne tarcze, dzięki czemu, możemy ją przystosować także do zamiatania lub koszenia trawy.

  W jakich budynkach sprawdzi się nowoczesna szorowarka?

  Z takiego sprzętu korzystają duże markety i galerie handlowe, obiekty przemysłowe, zakłady produkcyjne, duże biura, placówki służby zdrowia i oświaty, a także służby komunalne. Z pomocą nowoczesnego sprzętu można dużo szybciej i wygodniej pozbyć się uciążliwych zabrudzeń i zadbać o nienaganną czystość powierzchni płaskich. W tego typu obiektach dobrze sprawdzi się również zamiatarka ręczna wyposażona w napęd elektryczny. To urządzenie pozbywa się zaburzeń sypkich oraz śmieci, przygotowując powierzchnię do szorowania.

  Gdzie można pozyskać profesjonalne maszyny sprzątające?

  W Polsce, dużym zaufaniem klientów cieszy się firma Hako, która proponuje nam profesjonalne szorowarki oraz zamiatarki, a także wysokiej jakości preparaty czyszczące. W ofercie znajdziemy licencjonowane modele od najlepszych producentów na świecie. Co więcej, możemy liczyć na fachowe doradztwo w kwestii wyboru odpowiedniego sprzętu. To dobry sposób, jeśli zależy nam na pozyskaniu profesjonalnych maszyn sprzątających.

  Od 15 stycznia 2020 r. z nieruchomosci na terenie miasta odbierane będą naturalne choinki świąteczne. Sprawdź termin odbioru w swojej dzielnicy.

  10 stycznia 2020 r. (piątek), Gmina Świętochłowice podpisała umowę z firmą wyłonioną w drodze przetargu na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu nad realizacją projektu pn.: „Poprawa, jakości środowiska miejskiego Gminy Świętochłowice – remediacja terenów zdegradowanych i zanieczyszczonych w rejonie stawu Kalina wraz z przywróceniem jego biologicznej aktywności”.

 • Drugi dzień akcji „Trzymaj się prawego pasa”.

  Od wczoraj śląscy policjanci prowadzą działania na drogach naszego województwa w ramach akcji „Trzymaj się prawego pasa”. Ich celem jest ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwracają przede wszystkim uwagę na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas jest wolny. Pierwszego dnia działań drogówka odnotowała 17 naruszeń przepisów o ruchu prawostronnym.

 • Sklep sklepowi nierówny – powiedzenie to dotyczy również sklepów z obuwiem sportowym. W jednym można kupić dowolne buty, w każdym rozmiarze i kolorze, w innym wybór jest znacznie mniejszy. Tak więc by kupić wymarzone obuwie bez najmniejszego problemu, trzeba trafić do odpowiedniego sklepu. Pytanie tylko – czym kierować się przy jego wyborze?

  Im większy wybór, tym lepiej

  Każdy klient lubi mieć wybór. Nikt nie chce wchodzić do sklepu tylko po to, aby dowiedzieć się, że nic z tego. Dlatego należy rozejrzeć się za sklepem, który oferuje szeroki asortyment i to obuwia w stu procentach oryginalnego. Do takiego najłatwiej dotrzeć z polecenia. Zadowolony klient potrafi w sposób wiarygodny opisać funkcjonowanie sklepu, jego ofertę i rzetelność względem kupujących. Na tej podstawie można ocenić, jaki jest ten sklep i czy faktycznie warto do niego zajrzeć. Z uwagi na to, że w wielu sklepach tego wyboru nie ma, wiele osób decyduje się na kupno obuwia sportowego w sieci. Przynajmniej zamiana sklepu następuje wygodnie i szybko, a by dostać się do drugiego, nie trzeba przeparkowywać samochodu. Przeważnie największy wybór obuwia mają te sklepy, które znajdują się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce albo też intensywnie się reklamują. Zresztą te, do których warto zajrzeć, zapewne są dobrze wszystkim znane.

  Ceny mają znaczenie, choć nie największe

  Poza wyborem i jakością oferowanego obuwia, ważna jest jeszcze cena. Przeważnie sklep z obuwiem sportowym działający online ma przystępniejsze ceny niż sklep stacjonarny. Wynika to z wielu czynników, dla nas jednak nieistotnych. Jeżeli więc ktoś chce zaoszczędzić, powinien rozejrzeć się za sklepem, który prowadzi sprzedaż internetową. Czasem za zapisanie się do Newslettera zyskuje się rabat na pierwsze zakupy. Biorąc pod uwagę cenę oryginalnych butów, można faktycznie niemało zaoszczędzić. Kupując tanie buty adidasy czy innej marki wcale nie trzeba obawiać się, że za jakiś czas przy normalnym użytkowaniu zniszczą się czy stracą swój pierwotny wygląd.

  Sklep z butami sportowymi – który wybrać?

  Sposób dokonywania zakupu i zwrotu

  Dobry sklep internetowy oferujący tanie oryginalne buty to ten, który posiada sprawny i wygodny w obsłudze system dokonywania zakupu i zwrotu. Warto sprawdzić, jakie formy płatności dostępne są w danym sklepie, a także, z jakich opcji dostawy można skorzystać. Trzeba zorientować się, na jakich zasadach można zwracać towar oraz ile jest na to czasu.

  Podsumowanie

  Posługując się hasłem buty sportowe damskie wyprzedaż, można trafić w sieci na niejeden sklep oferujący ten asortyment. Na odwiedziny zapewne zasłużą tylko wybrane, gdyż każdy jest na swój sposób inny i z pewnością nie wszystkie oferują równie atrakcyjny asortyment. Na szczęście w przypadku sklepów działających online, zmiana jednego na drugi nie wiąże się z koniecznością pokonania kolejnych kilometrów, wyczekiwania w korkach i kolejkach. Warto w takim razie stacjonarne sklepy obuwnicze zastąpić internetowymi, w których łatwiej jest znaleźć wymarzone buty sportowe damskie i męskie w rozsądnych cenach.

  Ferie zimowe w Świętochłowicach będą trwały od 11 do 26 stycznia. Prezentujemy ofertę miejskich jednostek kulturalnych dla dzieci i młodzieży, które zostają w mieście.

  Już po raz kolejny w Świętochłowicach zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Główne obchody będą miały miejsce 12 stycznia (niedziela) w Szkole Podstawowej nr 1 oraz przy Muzeum Powstań Śląskich.

 • W Świętochłowicach trwają działa „Bezpieczne skrzyżowania”

  Świętochłowicka drogówka prowadzi działania o kryptonimie „Bezpieczne Skrzyżowania”. Mundurowi już od 6.00 rano zwracają uwagę na zachowanie kierowców i pieszych na skrzyżowaniach oraz w ich obrębie. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa poprzez reagowanie na niestosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych.

 • Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży - zimowe kontrole autokarów w Świętochłowicach

  Już w najbliższy poniedziałek w naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe. W związku z tym mundurowi spodziewają się nasilenia ruchu pojazdów na głównych trasach prowadzących do turystycznych miejscowości. Przypominamy, że organizatorzy zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży mają jak zwykle możliwość sprawdzenia w naszym mieście stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy, przed wyruszeniem w trasę. Kontrole odbywają się na parkingu przy budynku Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

 • Podziękowania za wieloletnią służbę

  Szef świętochłowickiego garnizonu kom. Bogdan Kołodziej wraz z kadrą kierowniczą uroczyście podziękował policjantom odchodzącym na zasłużoną emeryturę. Spotkanie, które odbyło się w miniony czwartek, było nie tylko okazją do wyrażenia wdzięczności za ich dotychczasowe zaangażowanie i poświecenie. Mundurowi podsumowali lata spędzone w służbie oraz wspominali swój pierwszy patrol i pierwszą interwencję.

 • Bilans wczorajszych „kaskadowych pomiarów prędkości”

  Świętochłowicka drogówka wczoraj przyłączyła się do ogólnopolskich działań o nazwie „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania miały na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne w kraju. Niestety nie każdy kierowca wykazał się odpowiedzialnością, pomimo apeli mundurowych o zmiennych warunkach na drogach. Policjanci z miejscowej komendy ujawnili blisko 50 naruszeń przepisów drogowych.

 • 6 stycznia ulicami Świętochłowic przeszedł tradycyjny już Orszak Trzech Króli, który połączony był z koncertem noworocznym w wykonaniu zespołu De Silvers.

  Na tę wiadomość mieszkańcy Świętochłowic czekali od wielu lat. W Urzędzie Miejskim podpisana została umowa z wykonawcą remediacji stawu Kalina.

 • Kontrola drogowa – przypomnienie zasad

  Nowe przepisy o uprawnieniach policjantów i innych służb w trakcie prowadzenia kontroli drogowej obowiązują od 7 listopada 2019r. Warto o nich przypomnieć, ponieważ od początku nowego roku dołączyła do nich jeszcze jedna zmiana. Co zatem się zmieniło?

 • Korytarz życia i jazda na „suwak” - przypomnienie zmian w przepisach

  6 grudnia 2019 r. weszły w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).

 • Kaskadowy pomiar prędkości

  7 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

 • Nadeszły chłody! Nie bądźmy obojętni widząc osoby narażone na wychłodzenie

  Okres zimowy jest wyjątkowo trudną porą dla osób bezdomnych i innych szukających schronienia przed zimnem. Przy niskich temperaturach, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Prawdziwe mrozy dopiero przed nami. Policja apeluje, by nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Alarmujmy mundurowych za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Oprócz numeru alarmowego 112 zachęcamy do korzystania z całodobowej, bezpłatnej infolinii 987 oraz z policyjnej platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 • Mundurowi przejęli kolejne narkotyki

  Świętochłowiccy policjanci z patrolówki zatrzymali 29-latka z narkotykami. Mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę zawiniętą w folię aluminiową. Ponadto po badaniu trzeźwości okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec miasta usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu do 3 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.