W piątek, 22 listopada br., Prezydent Miasta Świętochłowic Daniel Beger świętował rok od zaprzysiężenia na urząd. Z tej okazji spotkał się z mieszkańcami w lokalnej kawiarni na kawie i ciastku.

W sobotę, 23 listopada br., w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się uroczystość 45-lecia tej instytucji kulturalnej. W obchodach wzięły udział władze miasta i obecni oraz byli pracownicy MDK

 • Dzisiaj akcja „Trzeźwy poranek”

  Policjanci ruchu drogowego świętochłowickiej komendy prowadzą dzisiaj kolejną akcję pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wyeliminowanie jak największej ilości pijanych kierowców, poruszających się ulicami miasta. Mundurowi już od wczesnych godzin porannych rozstawili tzw. „blokady” trzeźwości, w kilku wytypowanych punktach miasta, gdzie sprawdzają stan trzeźwości kierujących. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.

 • Podsumowanie piątkowych działań „Odpady”

  W miniony piątek na terenie miasta świętochłowicka drogówka prowadziła działania o kryptonimie „Odpady”. Miejscowych stróżów prawa wspomagali śledczymi świętochłowickiej komendy i policjanci gliwickiej autostradówki. Mundurowi w trakcie kontroli ciężarówek sprawdzali stosowne zezwolenia oraz czy kierowcy nie przewożą materiałów niebezpiecznych. Szczególnie skupili uwagę na ładunkach niedozwolonych i zagrażających środowisku.

 • Mundurowi rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie

  Dzisiaj na terenie Świętochłowic w Fundacji Rodzin Polskich odbyło się spotkanie profilaktyczne na temat bezpieczeństwa osób starszych. Wykład poprowadziła mundurowa z miejscowej jednostki policji wraz z dzielnicowym. Policjanci poruszyli tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Rozmawiali z seniorami o nowych sposobach, jakimi posługują się oszuści, omówili także z nimi kwestie prawne związane z nieuczciwą praktyką sprzedażową. Na zakończenie wszystkim obecnym wręczono ulotki profilaktyczne.

 • Wpadł z narkotykami spacerując bez odblasków przy DTŚ

  Kolejny zatrzymany z narkotykami przez świętochłowicką patrolówkę. Policjanci miejscowej komendy w miniony weekend zatrzymali 45-latka z substancjami niedozwolonymi. Mieszkaniec Czeladzi wpadł podczas legitymowania w związku z popełnionym wykroczeniem. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed sądem, grozi mu do 3 lat więzienia.

 • Do Państwa domów powinien już trafić drugi numer Biuletynu Samorządowego Świętochłowice.pl. Gazetę będzie można także znaleźć w miejskich instytucjach i placówkach kulturalnych.

 • Działania „Odpady” ponownie w Świętochłowicach

  Dzisiaj mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej policji od wczesnych godzin porannych, na terenie miasta sprawdzają ładunki przewożone przez ciężarówki. Drogówkę podczas działań o kryptonimie „Odpady” wspomagają śledczy miejscowej komendy oraz gliwicka autostradówa. Celem działań jest wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, które nieprawidłowo transportują odpady.

 • Policjanci przyłączyli się do charytatywnej zbiórki

  Świętochłowiccy stróże prawa ponownie wsparli zbiórkę na leczenie małego Bartusia, podczas charytatywnego „Koncertu dla Bartusia”. Impreza odbyła się w miniony weekend. Zorganizowana została z inicjatywy NSZZP w Świętochłowicach oraz grupy „Wszyscy Razem, Wszyscy Równi”. Z ramienia świętochłowickiej Policji w wydarzeniu uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach nadkomisarz Michał Szynol. Zebrana kwota blisko 10 tys. zł została przeznaczona na leczenie 2-letniego chłopca.

 • Świętochłowicki policjant wyróżniony za wzorową postawę

  Szef garnizonu świętochłowickiej policji podczas narady kierownictwa wyróżnił za wzorową postawę mundurowego z patrolówki. Stróż prawa w połowie listopada br., podczas uroczystości na Stadionie Śląskim udzielił szybkiej i sprawnej pomocy mężczyźnie, u którego doszło do ataku padaczki i omdlenia. Ponadto zaopiekował się dziećmi poszkodowanego tj. 2- letnim chłopcem i roczną córeczką. Wyróżnienie wręczyli stróżowi prawa osobiście Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach komisarz Bogdan Kołodziej oraz jego Pierwszy Zastępca nadkomisarz Michał Szynol.

 • W środę Daniel Beger - Prezydent Świętochłowic, Arkadiusz Labocha - komendant Straży Pożarnej oraz Tomasz Lemański - prezes MPGL Świętochłowice przekazali mieszkańcom Świętochłowic pierwsze czujniki dymu i tlenku węgla w ramach "Akcji zima".

 • Drogówka podsumowała działania „SMOG”

  Świętochłowicka drogówka podsumowała wczorajsze działania pn. „Smog”. Celem akcji jest wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych techniczne pojazdów, w szczególności tych, które wytwarzają nadmierną emisją spalin do atmosfery. W działaniach wzięło udział 10 mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej komendy. Stróże prawa skontrolowali blisko 80 pojazdów, zatrzymali 4 dowody rejestracyjne.

 • Uchroń siebie i swoich bliskich przed czadem!

  Choć do kalendarzowej zimy został jeszcze miesiąc, sezon grzewczy już dawno się zaczął. Temperatura nocą znacznie się obniża. Zbliża się długi mroźny okres, a co za tym idzie etap palenia w kominkach, piecach czy korzystanie z grzewczych urządzeń gazowych można uznać za rozpoczęty. Niestety każdego roku śmiercionośny czad zbiera swoje tragiczne żniwo. Zróbmy wszystko, aby w tym sezonie zimowym właściwie zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed tym cichym zabójcą.

 • Z trzema promilami i bez prawa jazdy spowodował dwie kolizje

  W ręce stróżów prawa wpadł nietrzeźwy 28-latek. Mężczyzna spowodował dwie kolizje mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Najpierw świętochłowiczanin uderzył w zaparkowaną osobówkę, a następnie zatrzymał się na jednym z budynków w centrum. Ponadto amator jazdy na „podwójnym gazie” nie miał prawa jazdy. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

 • Słowa uznania dla świętochłowickiego stróża prawa

  To, że policjantem jest się także poza służbą, udowodnił swoim zachowaniem mundurowy świętochłowickiej komendy. Wczoraj na ręce szefa miejscowej jednostki policji komisarza Bogdana Kołodzieja wpłynęło podziękowanie od Zarządu Stadionu Śląskiego. Dotyczy zdarzenia do którego doszło w trackie imprezy upamiętniającej 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas gdy pracownicy stadionu udzielali pomocy medycznej jednemu z uczestników wydarzenia, stróż prawa zaopiekował się dziećmi poszkodowanego. Tym samym mundurowy wykazał się godną naśladowania postawą, niosąc również bezinteresowną pomoc obsłudze stadionu.

 • Dopalacze kradną życie!

  Dzisiaj w świętochłowickim Zespole Edukacji Wspomagającej odbyła się prelekcja dla młodzieży na temat problematyki „uzależnień” w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. W spotkaniu udział wzięli uczniowie trzech klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Mundurowa miejscowej komendy, zajmująca się na co dzień profilaktyką społeczną opowiadała młodzieży jak szkodliwe i niebezpieczne jest zażywanie środków psychoaktywnych.

 • Świętochłowicka policja na konferencji „FALOCHRON”

  Wczoraj w CIS odbyła się konferencja lokalna pn. „FALOCHRON”. Jest to program wczesnej profilaktyki wobec ryzykownych zachowań dzieci i młodzieży z województwa śląskiego. W wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli miejscowej policji. Na specjalne zaproszenie organizatorów w konferencji udział wziął zastępca szefa świętochłowickiego garnizonu nadkomisarz Michał Szynol oraz mundurowy z Zespołu ds. Przestępczości Nieletnich. Stróże prawa wygłosili prelekcję na temat demoralizacji i przestępczości nieletnich na terenie miasta oraz omówili działania profilaktyczne realizowane przez lokalną policję.

 • Bezpieczniej w drodze do przedszkola

  Profilaktycy ze świętochłowickiej policji wraz z mundurowymi z drogówki kolejny raz odwiedzili miejscową Bibliotekę Miejską, by opowiadać o bezpieczeństwie w przestrzeni miejskiej, głównie w drodze do i z przedszkola. Tam czekały na nich najmłodsi mieszkańcy miasta z Przedszkola nr 8. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i z wielkim zainteresowaniem słuchały policjantów. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” stróże prawa uczyli najmłodszych, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze.

 • W środę akcja "SMOG" na śląskich drogach

  W środę 20 listopada 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą już po raz 11 w tym roku ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”. Nadrzędnym celem akcji jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Policjanci będą zwracali uwagę również na każde inne nieprawidłowości.

 • Poszukiwany 41-latek "wpadł" podczas akcji „Trzeźwy poranek”

  „Trzeźwy poranek” to cyklicznie prowadzone działania, które mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej ilości pijanych kierowców, głównie w godzinach porannych, gdy wszyscy spieszymy się do pracy. Wczoraj w ręce świętochłowickiej drogówki wpadł pijany 41-latek, który kierując bmw bez uprawnień, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ponadto chorzowianin był poszukiwany przez policję. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.

 • W związku z rozpoczęciem prac związanych z awaryjnym remontem przejazdów tramwajowych znajdujących się w ciągu ul. Śląskiej i ul. Wojska Polskiego w rejonie ronda im. św. Jana Pawła II w Świętochłowicach od 18 listopada wprowadzoną zostaną objazdy. Nie będzie kursować także linia tramwajowa nr 9