• Lepiej „dmuchać na zimne” - nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

  Jesienno-zimowa aura to czas, gdy temperatura powietrza znacznie obniża się wieczorem, a noce stają się coraz chłodniejsze. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Warto wiedzieć co zrobić, gdy zauważymy potrzebującego pomocy bezdomnego. Zwykle szukaj oni schronienia na dworcach, w pustostanach, na klatkach schodowych, strychach itp. Dlatego jak co roku policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Nie czekajmy, aż temperatura spadnie poniżej zera. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

 • Stróże prawa czuwają nad bezpieczeństwem odwiedzających cmentarze – „Znicz 2019”

  Od czwartku w całym kraju trwają działania policyjne o nazwie "Znicz 2019". Na ulicach wszystkich miast można zauważyć wzmożone patrole mundurowych. Również w Świętochłowicach policjanci od początku akcji czuwają nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich. Dzisiaj w Dzień Zaduszny w rejon cmentarzy skierowano policjantów drogówki, prewencji i kryminalnych. Wzmożone kontrole potrwają do 4 listopada do godziny 6.00. Mundurowi apelują do kierujących o przestrzeganie przepisów drogowych oraz o szczególną ostrożność wobec pieszych.

 • Od 5 listopada w Świętochłowicach obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu spowodowana rozpoczęciem drugiego etapu remontu na ul. Metalowców.

 • Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny

  Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na „Koncert dla Bartusia”, który odbędzie się 17 listopada br. od godziny 17.00 w Centrum Kultury Ślaskiej przy ul. Krauzego 1 w Świętochłowicach. Wydarzenie będzie miało charakter koncertu charytatywnego, podczas którego będzie można pomóc w zbiórce pieniędzy na ratowanie życia Bartka.

 • Bilans wczorajszych działań „Bezpieczny Pieszy”

  Policjanci świętochłowickiej drogówki podsumowali wczorajsze działania „Bezpieczny Pieszy”. Podstawowym ich celem było zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów o ruchu drogowym.

 • Spotkanie z najmłodszymi w Bibliotece Miejskiej

  Policjanci ze świętochłowickiej drogówki w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” odwiedzili wczoraj miejscową Bibliotekę Miejską. Tam czekały na nich 5 i 6-latki z Przedszkola Miejskiego nr 8. Najmłodsi chętnie odpowiadali na pytania i z wielkim zainteresowaniem słuchali policjantów. Mundurowi uczyli dzieci, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Przypomnieli również o konieczności używaniu odblasków. Dużą atrakcją bez wątpienia była możliwość wejścia do radiowozów policji, a także uruchomienia sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

 • Zadbajmy o nasz dobytek – apel do mieszkańców

  Jesień już w pełni. Jak co roku o tej porze udajemy się w miejsca spoczynku najbliższych. W okresie świątecznym zatroszczmy się o bezpieczeństwo własne oraz naszego dobra i majątku, które niejednokrotnie pozostawiamy nawet na kilka dni bez nadzoru, co jest łakomym kąskiem dla złodzieja. Mieszkania na parterze i najniższych piętrach są najbardziej narażone na włamania.

 • Porozmawiajmy o środkach psychoaktywnych – spotkanie z młodzieżą

  Wczoraj w Bibliotece Miejskiej przy ulicy Chorzowskiej odbyły się warsztaty na temat problematyki zażywania środków psychoaktywnych w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. W prelekcji udział wzięli uczniowie kolejnej klasa ósmej ze świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 1. Mundurowa miejscowej komendy opowiadała młodzieży jak szkodliwe i niebezpieczne są narkotyki i dopalacze. Statystyki pokazują wyraźnie, że problem uzależnienia może dotyczyć każdego.

 • Trwają działania „Bezpieczny pieszy”

  Dzisiaj od rana świętochłowicka drogówka prowadzi działania „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów o ruchu drogowym. Akcja potrwa do godziny 22.00.

 • „Stop nienawiści” kilka policyjnych słów o stereotypach, uprzedzeniach i dyskryminacji

  W Pierwszym Liceum Ogólnokształcącym w Świętochłowicach odbyła się w poniedziałek prelekcja dla uczniów klas trzecich pod nazwą „Stop nienawiści”. Oficer prasowy miejscowej komendy policji opowiadała na temat szeroko rozumianej mowy nienawiści oraz o tym, skąd bierze się dyskryminacja, uprzedzenia i jak nie poddać się stereotypom. Uświadamianie młodzieży o źródłach problemu, to jedno z kluczowych zadań policyjnych profilaktyków.

 • Znieważyła i pogryzła policjanta, teraz odpowie przed sądem

  Policjanci ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali 33 – latkę, która ich znieważyła. Agresywna kobieta pogryzła ponadto jednego z mundurowych, aby wymusić odstąpienie przez niego od czynności służbowych. Stróże prawa szybko ją obezwładnili. Kobieta był trzeźwa, co potwierdziło badania na zawartość alkoholu w organizmie. O dalszym losie mieszkanki Świętochłowic zadecyduje sąd. Grozi jej do 3 lat więzienia.

 • Uwaga ! Zmiany w organizacji ruchu - Dzień Wszystkich Świętych

  Świętochłowiccy policjanci informują, że w dniu 1 listopada br. wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu w rejonie dwóch świętochłowickich nekropolii: Cmentarza przy ulicy Szpitalnej oraz Barlickiego. Mundurowi apelują o ostrożną i rozsądną jazdę, dostosowywanie się do oznakowań ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów czy nakazujących ruch jednokierunkowy.

 • Od 30 października można głosować na propozycje zadań złożone przez mieszkańców Świętochłowic do Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Głosowanie trwa do dnia 6 listopada 2019 r.

 • Włamywacz-recydywista i paser w rękach świętochłowickiej policji

  Policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich to 25-letni seryjny włamywacz - recydywista, który może trafić do więzienia nawet na 15 lat. Natomiast jego 22-letni kompan odpowie za paserstwo - mężczyzna pomagał w sprzedaży skradzionych przedmiotów. Ponadto świętochłowiczanin był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz odpowiedzą przed sądem.

 • Drogówka podsumowała działania na drogowej trasie średnicowej

  Świętochłowicka drogówka w niedzielę prowadziła działania o kryptonimie „Nie - dla prędkości – Bezpieczna DTŚ”. Miała ona na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Jak sama nazwa wskazuje, akcja przeprowadzone zostały na drogowej trasie średnicowej, jednocześnie na odcinku drogi przebiegającym od Rudy Ślaskiej, przez Świętochłowice, aż do Chorzowa. W akcję włączyli się policjanci sąsiadujących jednostek. Mundurowi prowadzili kaskadowe pomiary prędkości, pełniąc służbę w wyznaczonych punktach o największym zagrożeniu bezpieczeństwa.

 • Działania drogówki „Bezpieczny rowerzysta...widoczny na drodze”

  Sezon rowerowy nadal trwa. Dzisiaj świętochłowiccy policjanci po raz kolejny prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczny rowerzysta...widoczny na drodze”. Mundurowi od rana sprawdzają wyposażenie i stan techniczny jednośladów, który bez wątpienia ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa zarówno kierującego nim, jak i innych użytkowników drogi. Drogówka przypomina również rowerzystom o zasadach poruszania się po drodze. Działania potrwają do wieczora.

 • Świętochłowicka drogówka w obiektywie kamery telewizyjnej

  Świętochłowicka drogówka uczestniczyła w realizacji materiału filmowego do programu telewizyjnego. Policjanci pełnili służbę wraz z ekipą Telewizji Polskiej. Nagrany materiał zostanie wykorzystany w odcinku „Wielkiego Testu” na prawo jazdy i dotyczyć będzie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Emisja odbędzie się już w najbliższą środę, o godzinie 21.00.

 • Świętochłowicka Policja na konferencji w PSP

  W miniony czwartek odbyła się konferencja w ramach prowadzonej przez strażaków akcji „Czujka na Straży Twojego Bezpieczeństwa”. Przedsięwzięcie odbyło się w miejscowej komendzie Państwowej Straży Pożarnej. W wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli świętochłowickiej Policji. Na specjalne zaproszenie organizatora w spotkaniu wziął udział szef garnizonu świętochłowickiego komisarz Bogdan Kołodziej. Konferencja miała na celu omówienie zagrożeń związanych ze zbliżającym się sezonem grzewczym.

 • Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny - akcja "ZNICZ 2019"

  Jak co roku, przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. By każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich, w całej Polsce prowadzona jest akcja "ZNICZ 2019". O przebiegu akcji oraz zmianach w organizacji ruchu i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować na naszych stronach. Pamiętajmy, że jest to również czas, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych!

 • Złodziej portfela w rękach kryminalnych

  O tym, że kradzież nie popłaca, przekonał się mieszkaniec Świętochłowic. W miniony czwartek kryminalni z miejscowej komendy zatrzymali 36-latka, który ukradł portfel wraz z dokumentami w jednym ze sklepów w dzielnicy Lipiny. Mężczyzna usłyszał już zarzut, teraz odpowie przed sądem. Za zuchwałą kradzież grozi mu do 5 lat za kratami.

 • Przekazujemy informacje w związku z uszkodzeniem budynku na rogu ulicy Bytomskiej z ulicą 1 Maja. Najważniejszym jest, że nie ma zagrożenia zawalenia budynku.