W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie młodzieży reprezentującej wszystkie świętochłowickie szkoły w sprawie powstającej Młodzieżowej Rady Miasta. Już z początkiem drugiego semestru szkolnego MRM powinna ruszyć.

 • Bilans działań „Nurd”

  Świętochłowicka drogówka podsumowała wczorajsze działania „Nurd”. Pomimo iż nadrzędnym celem akcji jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. W działaniach na terenie miasta wzięło udział łącznie 8 policjantów.

 • Znaleziona gotówka trafiła do rąk właściciela

  Policjanci ze świętochłowickiej komendy odnaleźli prawowitego właściciela znalezionej gotówki. Mężczyzna końcem listopada br. zgubił kopertę z pieniędzmi w dzielnicy Chropaczów. Wczoraj, niemalże 10 tys. złotych trafiło z powrotem do jego rąk. Nie byłoby to jednak możliwe bez skrupulatnej pracy mundurowych. Świętochłowiczanin nie ukrywał swojej wdzięczności wobec zaangażowanych w jego poszukiwanie policjantów.

 • Zapraszamy na debatę społeczną pn. „Porozmawiajmy o...naszym bezpieczeństwie”

  13 grudnia br. w świętochłowickim CKŚ „Grota” odbędzie się debata społeczna pod nazwą „Porozmawiajmy o...naszym bezpieczeństwie”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach. Jej głównym celem jest omówienie problematyki pseudokibiców w dzielnicy Lipiny i Chropaczów. Poruszone będą również bieżące problemy mieszkańców wymienionych dzielnic. Serdecznie zapraszamy do udziału i dyskusji.

 • Zasnął z narkotykami w dłoni

  Policjanci świętochłowickiej komendy zatrzymali 20-latka z marihuaną. Ponadto miał on przy sobie dokumenty, które nie były jego własnością. Mężczyzna kurczowo trzymał papierowe zawiniątko w zaciśniętej dłoni, licząc, że mundurowi nie zauważą. Tego samego dnia świętochłowiczanin usłyszał zarzuty posiadania substancji niedozwolonych oraz przywłaszczenia dokumentów. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 • MZO informuje, iż trzy świętochłowickie placówki: Przedszkole Miejskie nr 9, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 oraz Zespól Szkół Ogólnokształcących otrzymały, decyzją Wojewody Śląskiego z dnia 28 listopada 2019 r., środki z rezerwy ogólnej budżetu państwa na dofinansowanie trzech projektów.

  Zakończył się remont Domu Sportu w Lipinach przy ul. Walissa. Nowy blask zyskały szatnie, sala ringowa oraz klatka schodowa.

 • Znaleziono pieniądze. Policja szuka właściciela!

  Świętochłowicka Policja poszukuje właściciela pieniędzy, które zostały znalezione pod koniec listopada br. Właściciel potrafiący udokumentować własność mienia, proszony jest o zgłoszenie się do tutejszej jednostki celem odebrania gotówki.

 • „Trzeźwy poranek” za nami – podsumowanie działań drogówki

  „Trzeźwy poranek” to cyklicznie prowadzone działania, które mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej ilości pijanych kierowców. Wczoraj świętochłowicka drogówka na terenie miasta rozstawiła tzw. „blokady” trzeźwości w ramach wspomnianej akcji. Mundurowi prowadzili wzmożone kontrole. Cieszy fakt, że żaden z przebadanych na trzeźwość kierujących, nie poruszał się samochodem na tzw. „podwójnym gazie”.

 • Narkotyki i dopalacze zabijają

  W świętochłowickim I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się prelekcja dla młodzieży na temat problematyki „uzależnień”. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas pierwszych. W ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, mundurowa miejscowej komendy opowiadała młodzieży jak szkodliwe i niebezpieczne jest zażywanie środków psychoaktywnych.

 • O cyberzagrożeniach z młodzieżą

  Zagrożenia, z jakimi można spotkać się w sieci, były głównym tematem spotkania mundurowej ze świętochłowickiej policji z uczniami z Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego. Młodzież w sieci korzysta m.in. z portali społecznościowych, aukcyjnych i wielu innych stron, na których czyhają na nich niebezpieczeństwa. Każdy młody człowiek powinien mieć świadomość, że bardzo łatwo można stać się ofiarą m.in. cyberprzestępczości. Kontakt z osobą obcą przez internet może nieść za sobą wiele niebezpieczeństw.

 • Publikujemy wizerunek sprawcy kradzieży

  Policjanci z wydziału kryminalnego świętochłowickiej komendy poszukują mężczyzny, który dokonał kradzieży artykułów przemysłowych w drogerii na terenie Świętochłowic. Do zdarzenia doszło 14 listopada br. Publikujemy zdjęcia z monitoringu, który zarejestrował sprawcę, licząc na Państwa pomoc w jego ustaleniu.

 • W piątek podczas Sportowych Andrzejek nagrody otrzymali najlepsi świętochłowiccy sportowcy. Podczas wydarzenia powołano także Radę Sportu przy Prezydencie Miasta.

 • Czy wiesz, że...

  Czy wiesz, że Koń trojański jest bardzo niebezpieczny?

 • Trwają działania „Trzeźwy poranek”

  Dzisiaj działania „Trzeźwy poranek”. Świętochłowicka drogówka już od wczesnych godzin porannych w kluczowych punktach miasta rozstawiła tzw. "blokady"trzeźwości. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wyeliminowanie jak największej ilości pijanych kierowców, poruszających się ulicami miasta. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz kilka lat więzienia.

 • Nie daj się okraść ! Uchroń swój dobytek przed złodziejami

  Choć za oknem nie ma jeszcze śniegu, a do świąt zostało 3 tygodnie…świąteczna gorączka zbliża się wielkimi krokami. Gdy wszyscy gonimy m.in. za prezentami dla najbliższych, najczęściej zapominamy o ochronie swojego dobytku. Złodzieje wykorzystują różne okazje, by wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób. Najbardziej jednak narażone na włamania są mieszkania na parterze i najniższych piętrach. Nie pozwól się okraść i ogranicz ryzyko do minimum!

 • Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem podczas charytatywnego „I Świętochłowickiego Biegu Andrzejkowego”

  Świętochłowiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej zabezpieczali trasę charytatywnego „I Świętochłowickiego Biegu Andrzejkowego”. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno uczestnikom biegu, jak i jego kibicom. Dzięki ich zaangażowaniu impreza przebiegła spokojnie. Sobotnia impreza zorganizowana na terenie OSiR „Skałka” miała na celu zebranie środków, z których dochód w całości został przeznaczony na rehabilitację oraz zakup protezy dla Mateusza – podopiecznego Stowarzyszenia Sumina na rzecz Odnowy i Rozwoju Górnego Śląska.

 • W najbliższych dniach spodziewane są opady śniegu. Uprzedzając pytania prezentujemy sprzęt jakim dysponuje w tym roku MPUK podczas tegorocznej „Akcji Zima”.

 • Bezpieczne Andrzejki 2019

  Andrzejki to okazja do wspólnych zabaw i spotkań. Wiele osób spędzi ten czas poza domem, dlatego przemieszczając się po drogach warto zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwać policjanci, którzy będą zwracać uwagę na zachowania niezgodne z prawem, w tym nietrzeźwość kierujących pojazdami.

 • Poszukujemy złodzieja, który ukradł rower

  Policjanci z wydziału kryminalnego świętochłowickiej komendy poszukują mężczyzny, który ukradł rower. Do zdarzenia doszło 13 sierpnia br. Publikujemy zdjęcia z monitoringu, który zarejestrował sprawcę, licząc na Państwa pomoc w jego ustaleniu.

 • Prelekcja o mowie nienawiści z szóstoklasistami

  Wczoraj w świętochłowickiej Szkole Podstawowej nr 17 odbyło się spotkanie dla uczniów klas szóstych na temat mowy nienawiści. Mundurowa świętochłowickiej komendy w ramach prelekcji o nazwie „Stop nienawiści” opowiadała młodzieży, skąd bierze się dyskryminacja, uprzedzenia i rasizm oraz jak nie poddać się stereotypom. Uświadamianie młodzieży o źródłach problemu, to jedno z kluczowych zadań policyjnych profilaktyków.