W Centrum Kultury Śląskiej odbyły się miejskie uroczystości zorganizowane z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ze świętochłowickimi pedagogami spotkali się przedstawiciele władz miasta, Rady Miejskiej oraz miejskich instytucji i służ mundurowych.

 • Świętochłowiccy mundurowi przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy”

  Wczoraj odbyła się ogólnopolska akcja "Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy". Wydarzenie zainicjowane zostało przez Fundację WOŚP, w ramach obchodów „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Świętochłowicki finał akcji odbył się w Centrum Kultury Śląskiej Grota. W wydarzeniu wzięło udział ponad 70 uczestników, w tym mundurowi z miejscowej komendy policji.

 • O odpowiedzialności karnej nieletnich

  Policjanci z Zespołu do spraw Przestępczości Nieletnich jak co roku spotkali się z młodzieżą, która rozpoczęła 13 rok życia. Dzisiaj w świętochłowickiej SP nr 8 odbyła się prelekcja dotycząca odpowiedzialności karnej nieletnich. Mundurowi omówili z uczestnikami kwestię przejawów demoralizacji oraz rozmawiali z nimi o agresji wśród młodzieży. Siódmoklasiści z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, odpowiadali chętnie na pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

 • Sprawdź bezpłatnie oświetlenie w ramach kampanii „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo”

  Drogówka z miejscowej komendy policji wraz ze Stacją Kontroli Pojazdów „Gamma” w Świętochłowicach, zapraszają w dniu 21 października br. w godzinach 9.00-12.00 na bezpłatne sprawdzenie i ustawienie świateł w pojazdach. W tym dniu świętochłowicka drogówka będzie zwracać szczególną uwagę na stan oświetlenia pojazdów poruszających się po naszym mieście. Przypominamy, że w poniedziałek rusza ogólnopolska kampania „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Trwać ona będzie aż do 15 grudnia br. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 • Uwaga czad! Zabezpieczmy właściwie nasze domy i mieszkania

  Okres grzewczy powoli się rozpoczął. Przy niskiej temperaturze wiele osób, aby ogrzać mieszkanie używa kominków, pieców słabej jakości albo korzysta z urządzeń gazowych. Co roku śmiercionośny czad niestety zbiera swoje tragiczne żniwo. Dla bezpieczeństwa swojego i bliskich zróbmy wszystko, aby właściwie zabezpieczyć dom przed tym cichym zabójcą.

 • W czwartek, 10 października br., odbyła się wspaniała uroczystość – dzieci z klas pierwszych oraz piątej Szkoły Podstawowej nr 5 zostały pasowane na uczniów tej nowoutworzonej szkoły.

  W dniu 11.10.2019 roku w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, odbyła się I edycja uroczystej Gali pn: „Inicjatywy” – bo Twój ruch ma znaczenie zorganizowana przez Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach. Uroczysta gala była zwieńczeniem konkursu o tytuł: „Uczestnik Roku 2019”, „Zakład Szkoleniowy Roku 2019”, „Instytucja Roku 2019”.

  W środę, 16 października, zaplanowana została ogólnopolska akcja "Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy" zainicjowana przez Fundację WOŚP, w ramach „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca". Świętochłowicki finał odbędzie się w Centrum Kultury Śląskiej "Grota".

  W piątek, 11 października br., odbyło się spotkanie władz miasta z członkami Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Spotkanie poprzedzała msza w kościele św. Piotra i Pawła i była powiązana z obchodami Międzynarodowego Dnia Seniora.

 • Działania „Odpady” w Świętochłowicach

  Mundurowi świętochłowickiej drogówki od godzin porannych prowadzą dzisiaj działa o kryptonimie „Odpady”. Stróże prawa sprawdzają ładunki przewożone przez ciężarówki. Podczas kontroli wspomagają ich śledczy miejscowej komendy oraz gliwicka autostradówa. Celem działań jest wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, które nieprawidłowo transportują odpady na terenie miasta.

 • Tydzień mediacji w Świętochłowicach

  Dzisiaj rozpoczął się Tydzień Mediacji. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym. Świętochłowiccy policjanci wzorem lat ubiegłych, aktywnie włączyli się w działania promujące to narzędzie, jako skuteczną metodę rozwiązywania sporów. Wszystkich mieszkańców naszego miasta, zainteresowanych mediacjami serdecznie zapraszamy do Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, gdzie w dniach 14-18 października 2019 r. w godzinach 8:00-20:00 informacji na temat mediacji udzielać będą policjanci pełniący dyżury dochodzeniowe.

 • Bilans działań „Stop Prędkości”

  W miniony czwartek na terenie Świętochłowic policjanci drogówki przeprowadzili działania „Stop Prędkości”. Celem akcji było wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń wynikających z przepisów o ruchy drogowym oraz zminimalizowanie liczby osób zabitych w wypadkach. Niestety nie obyło się bez amatorów szybkiej jazdy. Mundurowi ujawnili blisko 30 przekroczeń prędkości.

 • Świętochłowicka policja nominowana do instytucji roku

  W miniony piątek w CKŚ w Świętochłowicach odbyła się pierwsza gala o nazwie „Inicjatywy”, bo Twój ruch ma znaczenie. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez miejscowe Centrum Integracji Społecznej. W wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli świętochłowickiej Policji. Wszystko za sprawą nominacji w kategorii: instytucja roku. Na specjalne zaproszenie organizatora w wydarzeniu wziął udział Komendant garnizonu świętochłowickiego kom. Bogdan Kołodziej.

 • Świętochłowiccy policjanci zabezpieczali wybory do Sejmu i Senatu

  Wczoraj odbyły się wybory do Parlamentu. Świętochłowiccy policjanci na terenie całego miasta prowadzili wzmożone działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych. W naszym mieście obyło się bez incydentów, które mogłyby zakłócić ciszę wyborczą i przebieg głosowania.

 • Śledczy zatrzymali rozbojarza i odzyskali telefon

  Zaledwie kilka dni zajęło kryminalnym ze świętochłowickiej komendy ustalenie tożsamości, a następnie zatrzymanie rozbojarza. Bandyta pod koniec września br. poturbował 18-latka i ukradł jego telefon. 25- letni mieszkaniec Świętochłowic usłyszał już zarzut dokonania rozboju. Teraz grozi mu 12-letni pobyt za kratami.

 • Rozwiąż swój konflikt - zbliża się Międzynarodowy Dzień Mediacji

  Już za dwa dni rozpocznie się Tydzień Mediacji, który w tym roku przypada od dnia 14 do 18 października. Międzynarodowy Dzień Mediacji będziemy obchodzić w dniu 17 października br. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym. Przez cały tydzień w sądach, jednostkach policji i w organizacjach pozarządowych będą udzielane bezpłatne porady mediatorów. Wzorem lat ubiegłych, również w miejscowej komendzie policji będzie można uzyskać pomoc dotyczącą mediacji.

 • XIII Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

  18 października w całej Unii Europejskiej obchodzony jest XIII Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe, jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec. W KGP funkcjonuje specjalna infolinia i skrzynka e-mail, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Taka wiadomość lub telefon może uratować komuś życie. Nie bądźmy obojętni.

 • W Szkole Podstawowej nr 8 im. Jana III Sobieskiego w Świętochłowicach miała miejsce sztafeta pływacka dla dzieci szkół podstawowych na dystansie 122,2 km, co odpowiada biegowi Wisły z Torunia do Korzeniewa.

  13 października 2019 roku odbędą się wybory parlamentarne, w których wybierzemy nowych reprezentantów do Sejmu i Senatu. W Świętochłowicach obowiązują takie same obwody do głosowania jak podczas tegorocznych wyborów do Europarlamentu. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7:00 – 21:00.

  W czwartek, 11 października, Świętochłowice odwiedził Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Premier spotkał się z mieszkańcami miasta w Centrum Kultury Śląskiej.

  Dziś, 10 października br., na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Nowaka oraz radnej Bożeny Wojciechowskiej-Zbylut, odbyło się spotkanie z młodzieżą klas 7. i 8. ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz I Liceum Ogólnokształcącego.