• Po raz kolejny policyjny nos nie zawiódł

  Tym razem na celowniku policjantów z Wydziału Prewencji świętochłowickiej komendy znalazł się pojazd marki Ford i podróżujący nim mężczyzna. Policjanci podejrzewali bowiem, że 27-latek może mieć coś wspólnego z narkotykami i się nie mylili. Zatrzymany chorzowianin odpowie za posiadanie narkotyków. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 • Dozór za groźby, znieważenie i napaść na Policjantów

  Mundurowi ze świętochłowickiej Policji zatrzymali dwóch mężczyzn. Świętochłowiczanie grozili i znieważyli policjantów oraz wywierali wpływ na czynności przez nich wykonywane. Zdarzenie miało miejsce we wtorek przed północą. Pijani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 30 i 25-latek usłyszeli już zarzuty za popełnione przestępstwa. Grozi im do 3 lat więzienia.

 • "BEZPIECZNY PIESZY" – podsumowanie

  Świętochłowicka drogówka podsumowała wczorajsze działania „Bezpieczny Pieszy”. Podstawowym ich celem było zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Stróże prawa kontrolowali stosowanie się przez nich do przepisów o ruchu drogowym. Ujawniono aż 36 wykroczeń.

 • 27 sierpnia (wtorek) odbędą się konsultacje społeczne dotyczące możliwej zmiany organizacji ruchu na ulicy Węglowej w Chropaczowie poprzez przywrócenie ruchu jednokierunkowego. Serdecznie zapraszamy mieszkańców i przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych.

 • Dozór policyjny za kradzież rozbójniczą

  Policyjny dozór dla mężczyzny, który ukradł mienie i zaatakował pracownika ochrony jednego ze sklepów w Świętochłowicach. 20-latek został zatrzymany przez policjantów patrolówki. Sprawca usłyszał już zarzut. Teraz świętochłowiczanin odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 • Drogówka podsumowała działania „Prędkość”

  Wczoraj w całym kraju Policja prowadziła ogólnopolskie działania pn. „Prędkość”. Miały one na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Również i w naszym mieście mundurowi z drogówki włączyli się do prowadzonej akcji i zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowcy nie łamią przepisów.

 • Trwają działania „BEZPIECZNY PIESZY”

  Punktualnie o godzinie 5.00 policjanci świętochłowickiej drogówki rozpoczęli działania „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów o ruchu drogowym. Akcja policyjna zakończy się o godzinie 21.00.

 • Poszukujemy złodzieja, który ukradł rower

  Policjanci z wydziału kryminalnego świętochłowickiej komendy poszukują mężczyzny, który ukradł rower. Do zdarzenia doszło 13 sierpnia br. Publikujemy zdjęcia z monitoringu, który zarejestrował sprawcę, licząc na Państwa pomoc w jego ustaleniu.

 • Na stadion OSIR Skałka im. Pawła Waloszka powrócił "ciężki" sprzęt. Odbywające się w chwili obecnej prace mają na celu ściągnięcie pozostałych części betonowych elementów tworzących dawne sektory celem poprawy bezpieczeństwa oraz estetyki obiektu.

 • Pijany obcokrajowiec spowodował kolizję, nie mając uprawnień. Wpadł dzięki pomocy świadka zdarzenia

  Świętochłowiccy policjanci zatrzymali 30-latka, który spowodował kolizję na tzw. „podwójnym gazie”. Ponadto obywatel Ukrainy nie posiada prawa jazdy. Świadek zdarzenia przyczynił się do jego zatrzymania. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje chorzowski sąd.

 • Wprowadzenie nowego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach

  W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się dzisiaj uroczysta zbiórka związana ze zmianą na szczeblu kierowniczym śląskiej Policji. Komendant Główny Policji delegował z urzędu do czasowego pełnienia służby i powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Arturowi Bednarkowi. Wprowadzenia dokonał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele kadry kierowniczej śląskiej Policji.

 • Drogówka podsumowała działania „Odpady”

  Wczoraj policjanci świętochłowickiej drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem „ODPADY”. Akcja prowadzona była wspólnie z mundurowymi z przestępczości gospodarczej oraz policjantami gliwickiej autostradówki. Stróże prawa w trakcie kontroli ciężarówek sprawdzali stosowne zezwolenia, czy kierowcy nie przewożą materiałów niebezpiecznych oraz, czy przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym.

 • Zapraszamy przedsiębiorców oraz osoby zainteresowane rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej na bezpłatne szkolenie organizowane przez Urząd Miejski. 23 sierpnia o godz. 12.00 będzie można m.in. skorzystać z bezpłatnych informacji w zakresie zmian w przepisach dotyczących stosowania kas fiskalnych.

  Już w najbliższą sobotę, 24 sierpnia, odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach Muzycznych Spotkań Sąsiadów z Radiem Silesia. Przeboje znanych i lubianych śląskich zespołów usłyszymy na stadionie Naprzodu Lipiny, gdzie dla świętochłowiczan zagrają Szwagier Damian, Kamraty oraz Harmonic.

 • Drogówka prowadzi działania „Odpady”

  Mundurowi świętochłowickiej drogówki od wczesnych godzinny porannych prowadzą działa o kryptonimie „Odpady”. Stróże prawa sprawdzają ładunki przewożone przez ciężarówki. Podczas kontroli wspomagają ich śledczy miejscowej komendy oraz gliwicka autostradówa. Celem działań jest wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, które nieprawidłowo transportują odpady na terenie miasta.

 • Przyłapany na wykroczeniu, wpadł z narkotykami

  Kolejne zatrzymanie osoby związanej ze środowiskiem narkotykowym przez świętochłowicką patrolówkę. Policjanci świętochłowickiej komendy w miniony weekend zatrzymali 24-latka z substancjami niedozwolonymi. Świętochłowiczanin wpadł podczas legitymowania w związku z popełnionym wykroczeniem. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed sądem, grozi mu do 3 lat więzienia.

 • Poszukujemy właściciela małego szczeniaczka

  Dzisiaj po południu, 35-letni mieszkaniec Piekar Śląskich znalazł w okolicy ulicy Wojska Polskie 14-16 w Świętochłowicach młodego szczeniaczka. Świętochłowicka Policja poszukuje właściciela suczki. Piesek trafił do domu tymczasowego. Właściciela lub osobę rozpoznającą pupila prosimy o kontakt z Oficerem Prasowym tutejszej jednostki tel. +48 502 118 102

 • W nocy z 16 na 17 sierpnia 1919 roku wybuchło pierwsze powstanie śląskie. Świętochłowice ze względu na centralne położenie stanowiły jedną z ważniejszych osi walk. Ważnym punktem strategicznym były Piaśniki, gdzie swoje siły ulokowali Niemcy.