W piątek prezydent Daniel Beger przekazał walizkę profilaktyczną z alkogoglami dla Straży Miejskiej oraz samą walizkę dla świętochłowickiej Policji. Sprzęty te będą służyły naszym miejskim służbą do prowadzenia działań profilaktycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

9 stycznia, na zaproszenie Prezydenta Miasta Leszna, Prezydent Daniel Beger uczestniczył w spotkaniu samorządowców związanych z żużlem.

Marketing internetowy to potężne narzędzie do pozyskiwania określonej grupy klientów. Promowanie strony jest możliwe na wiele sposobów. Możemy wybrać pozycjonowanie organiczne, kampanie Google Ads, a także reklamę w social media. Warto postawić na kompleksowe usługi oferowane przez https://matt-kozlowski.com/. Pamiętając o każdym elemencie marketingu online jesteśmy w stanie uzyskać najlepsze rezultaty. Którą z technik warto wybrać na początku?

Jakie możliwości oferuje nam kampania Google Ads?

Jest to propozycja dedykowana do wszystkich użytkowników, którzy pragną w krótkim czasie osiągnąć wymierne korzyści w postaci wzrostu liczby odsłon swojej strony internetowej. Kampanie Google Ads obejmują promowane wyniki wyszukiwania na samym szczycie strony, a także reklamy wyświetlane w serwisach współpracujących z programem. Jest to marketing ukierunkowany na cel, ponieważ nasza strona jest wyświetlana tylko użytkownikom, którzy w ostatnim czasie interesowali się produktami lub usługami, które posiadamy w swojej ofercie.

Reklama w Google Ads jest wybierana przez duże portale, serwisy internetowe, firmy, a także sklepy internetowe. Długotrwały udział w kampanii Google Ads jest jednak bardzo kosztowny. Choć płacimy tylko za kliknięcia w promowane linki, zasięg reklamy jest tak duży, że już w ciągu jednego dnia możemy wygenerować spore koszty. Na szczęście, w każdej chwili możemy zakończyć kampanię.

Pozycjonowanie organiczne czy kampania Google Ads – co wybrać?

Na czym polega pozycjonowanie organiczne?

Ta forma marketingu opiera się na optymalizacji strony internetowej pod kątem naturalnych wyników wyświetlanych w Google. Znajdują się one bezpośrednio pod sekcją stron promowanych w ramach kampanii Adwords. Biorąc pod uwagę, że wielu użytkowników omija reklamy i preferuje naturalne wyniki wyszukiwania, skuteczne pozycjonowanie stron WWW powinno być nieodzownym elementem każdej kampanii marketingowej w Internecie.

Istnieją liczne techniki odpowiedzialne za budowanie pozycji strony internetowej. Pozyskiwanie linków, poprawa jakości publikowanych treści, optymalizacja pod kątem szybkości strony. Profesjonalne usługi SEO w Łodzi oferują nam długotrwałe efekty, za które nie będziemy musieli płacić w przyszłości. Koszty takich usług zależy w głównej mierze od skali prowadzonych działań, a także od kapitału, jaki możemy przeznaczyć na profesjonalne pozycjonowanie stron w Internecie.

Która z metod okaże się najlepsza?

W gruncie rzeczy, skuteczny marketing internetowy opiera się na umiejętnym stosowaniu obu technik. Kampanie Google Ads pozwalają błyskawicznie pozyskać klientów, co jest szczególnie pomocne w początkowych okresach działalności, a także w przypadku deficytu klientów. Z kolei organiczne pozycjonowanie stron oferuje nam stały przypływ klientów w perspektywie wieloletniej. Warto także zadbać o prawidłowe budowanie wizerunku w social media, a także o remarketing AdWords, który pozwala na budowanie bazy stałych klientów.

 • Działania "NURD"

  Już jutro funkcjonariusze świętochłowickiej drogówki będą prowadzić wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Mimo iż, głównym celem działań będzie egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • W poniedziałek, 20 stycznia 2020 r., odbyło się pierwsze spotkanie Rady Sportu przy Prezydencie Miasta, która została powołana pod koniec zeszłego roku. Większość spotkania została poświęcona finansowaniu sportu w Świętochłowicach.

 • UWAGA!!! PINGWINKOWE ZAWODY, DO WYGRANIA SUPER NAGRODY

  Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach wraz ze Strażą Miejską, Państwową Strażą Pożarną, Urzędem Miasta Świętochłowice oraz OSIR „Skałka”, serdecznie zapraszają miłośników sportów zimowych na wydarzenie pn. „Bezpieczne Ferie 2020”. Event odbędzie się 25 stycznia 2020 r. na terenie lodowiska OSIR „Skałka”. Do wygrania super nagrody.

 • Już 5 lutego w Świętochłowicach pojawi się Mammobus przy Szpitalu Powiatowym ZOZ Świętochłowice, w którym będzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne (dotyczy kobiet w wieku 50-69 lat).

  Od soboty 25 stycznia 2020 r. do co najmniej końca czerwca 2021 r. linia tramwajowa nr 11 będzie kursować inaczej niż zwykle. Jest to związane z modernizacją infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. 3 Maja w Chorzowie oraz ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach.

 • Bezpieczne Ferie — Bezpieczny Dom

  Każdego roku w okresie ferii zimowych odnotowujemy dużą liczbę włamań i kradzieży kieszonkowych. Okres ten sprzyja bowiem rabusiom... często z nieświadomą „pomocą” samych okradzionych. Aby okres zimowego wypoczynku przebiegł do końca w szczęśliwej atmosferze, należy pamiętać o kilku fundamentalnych zasadach bezpieczeństwa.

 • Gmina Świętochłowice zaprasza do konsultacji społecznych w związku z planowaną realizacją projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej oświetlenia w wybranych rejonach miasta Świętochłowice”.

  Serdecznie zapraszamy mieszkańców na spotkanie informacyjne w związku z rozpoczęciem realizacji projektu "Remediacji stawu Kalina". Spotkanie odbedzie się w poniedziałek, 27 stycznia, w Szkole Podstawowej nr 8 w Świętochłowicach.

 • Informacja dla mediów

  Informujemy, że podczas nieobecności Oficera Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach st. sierż. Pauliny Wierzbowskiej w terminie od 18 do 26 stycznia 2020r. informacji prasowych udzielać będzie sierż. Agnieszka Ściebura pod nr tel. 32 349 02 35 lub tel. +48 502 118 102.

 • Ogłoszenie dla kandydatów do służby w Policji

  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach podpisał ogłoszenie w sprawie realizacji przyjęć w 2020 roku kandydatów do służby w jednostkach Policji województwa śląskiego. Osoby zainteresowane służbą w Policji zapraszamy do składania dokumentów aplikacyjnych w komórce kadrowej świętochłowickiej komendy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 oraz w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca w godzinach 10.00-18.00.

 • Mundurowi uczyli, ostrzegali i radzili w ramach akcji „Bezpieczne ferie”.

  Czas zimowych ferii to idealny moment do aktywnego zimowego wypoczynku. Mundurowi świętochłowickiego garnizonu odwiedzili przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych, aby uświadomić ich o najpoważniejszych zagrożeniach podczas zimowego wypoczynku. Spotkania te były też idealnym momentem, aby przypomnieć najmłodszym o zasadach obowiązujących na stokach narciarskich w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

 • Prawie 250 osób uczestniczyło w akcji „Bezpieczne Ferie 2020”

  W minionym tygodniu na terenie miasta Świętochłowice odbyło się wydarzenie pn. „Bezpieczne Ferie 2020”. Przedsięwzięcie to było kierowane dla młodzieży wszystkich świętochłowickich szkół podstawowych. Na wszystkich czekały różnego rodzaju atrakcje.

 • Włącz myślenie-STOP Pożarom!!!

  W ostatnich dniach na terenie miasta Świętochłowice doszło do dwóch pożarów. Pożary miały miejsce w mieszkaniach, w których zamieszkiwali świętochłowiczanie. Są ofiary śmiertelne. Bądźmy rozważni, uważajmy na niedopałki papierosów, potrawy pozostawione na kuchenkach gazowych itp. Przestrzegajmy przepisów prawa, a gdy zobaczymy pożar czy zadymienie – alarmujmy!!!

 • Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach oraz Daniel Beger - Prezydent Świętochłowic serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji PODZIEL SIĘ KRWIĄ w ramach projektu Coby Starzikom żyło sie lepij.

 • Domowi oprawcy w policyjnych „rękach”

  W ubiegłych tygodniu mundurowi ze świętochłowickiej komendy zatrzymali dwóch miejscowych agresorów. Pierwszy 40-latek usłyszał aż 5 zarzutów w tym nękanie byłej partnerki oraz m.in. znieważenie policjantów i naruszenie ich nietykalności cielesnej. Drugi mężczyzna odpowie za znęcanie się nad swoją matką oraz zniszczenie drzwi wejściowych z jej mieszkania. Obaj domowi oprawcy usłyszeli już zarzuty. Objęci zostali przez prokuratora policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych.

 • 56-dni tymczasowego aresztu dla domowego oprawcy

  Najbliższe 56-dni...bo taki właśnie środek zapobiegawczy zastosował sąd, spędzi w areszcie 25-letni świętochłowiczanin. Mężczyzna od początku stycznia nękał własną matką oraz jej groził. Ponadto w trakcie poniedziałkowej awantury uderzył ją pięścią w twarz. Oprawca trzykrotnie wybił również szyby w oknach jej mieszkania. Teraz świętochłowiczaninowi grozi do 5 lat więzienia. Jednak kara ta może zostać podwyższona nawet o połowę, ponieważ mężczyzna dopuścił się wszystkich czterech czynów w warunkach recydywy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 • Istnieje przynajmniej kilka powodów, dla których rolety dachowe stanowią doskonałe wyposażenie każdego poddasza użytkowego posiadającego okna zamieszczone bezpośrednio na połaci. Chronią one wystawione na eskpozycję promieni słonecznych pomieszczenia, zapewniają dodatkową barierę akustyczną, a także pięknie zdobią pomieszczenia. Wyróżnia się jednak kilka rodzajów tego typu zasłon i warto wiedzieć, który z nich sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku.

  Czym są rolety dachowe?

  Rolety dachowe to nic innego, jak system zasłonowy stosowany zarówno po zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie okien usytuowanych bezpośrednio na połaciach. Rolety na poddaszach posiadają podwójną moc, ponieważ pomieszczenia te mają tendencję do przegrzewania się. Latem panują tam temperatury wyższe, niż w przypadku niżej położonych pomieszczeń, więc ten zbawienny atrybut rolet dachowych może znacząco wpłynąć na nasze samopoczucie podczas letnich upałów.

  Rolety dachowe sprawdzają się tam, gdzie tradycyjne zasłony zawodzą. Dzieje się tak, ponieważ okna na poddaszach nachylone są pod kątem i zwykła roleta zwyczajnie nie zasłaniałaby szyby, zamiast tego zwisając swobodnie. Specjalne systemy sprężynowe zasłon dachowych sprawiają, że tkanina przylega solidnie do okna, zapewniając jednocześnie dostęp do klamki okiennicy otwierającej się inaczej, aniżeli tradycyjna.

  Wszystko, co powinieneś wiedzieć o roletach dachowych.

  Jak wybrać odpowiednie rolety dachowe?

  Rolety dachowe dzielą się na te wewnętrzne oraz zewnętrzne. Pierwsze z nich powinny zainteresować każdego, kto ceni sobie w zasłonach ich funkcję dekoracyjną przy jednoczesnej ochronie przed słońcem. Drugie natomiast sprawdzą się w przypadku osób, którym zależy przede wszystkim na ich fukncji użytkowej.

  Istnieją trzy najbardziej popularne rodzaje zasłon dachowych wewnętrznych- aluminiowe, tkaninowe oraz plisowane. Przyjrzymy się każdemu z nich w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, dlaczego i czy w ogóle warto go wybrać.

  • Rolety (żaluzje) aluminiowe

  Składają się na nie blaszki zamieszczone jedna pod drugą, zwane inaczej lamelami, które wyróżnia prostota działania. Ich relacja jakości do ceny jest bardzo korzystna dla kupującego, co stanowi ich duży atut. Aluminium, z którego są wykonane, to lekki i wytrzymały materiał, który nie blaknie pod wpływem działania promieni słonecznych. To ważne w przypadku rolet dachowych, które są w szczególności wystawione na ich działanie. Aluminium łatwo wyczyścić, a kolejną zaletą rolet wykorzystujących ten materiał, jest możliwość regulowania poziomu promieni słonecznych dostających się do wnętrza.

  • Rolety tkaninowe dachowe

  Tym, co odróżnia je od pierwszego omówionego rodzaju rolet dachowych wewnętrznych, jest materiał użyty w etapie produkcji. Dzięki zastosowaniu tkanin, ich oprawa wizualna nadaje wnętrzu pomieszczenia wdzięku i sprzyja budowaniu urokliwej atmosfery. Rolety wykonane z litego płótna, które posiadają konstrukcję montażową oraz sterującą, idealnie sprawdzają się w przypadku okien niestandardowych i mogą być zamieszczane na dowolnych grzymsach. Mechanizm sprężynowy sprawia, że napięcie tkaniny oraz jej przyczepność do okna są takie same pod każdym kątem, więc możemy otwierać okno bez składania arkusza.

  • Rolety materiałowe plisowane

  Idealne rozwiązanie dla małych okien na poddaszach. Poziome listwy żaluzji ozdobione są pilsowanym materiałem, który przymocowany jest za pomocą sznura. Materiał ten pozwala, między innymi, regulować rolety na wysokość. Największą zaletą tego typu rolet jest ich oprawa wizualna. Pilsowane tkaniny prezentują się bardzo ładnie i stanowią piękną ozdobę, jednocześnie chroniąc przed słońcem.

  Warto wybierać rolety dachowe wyposażone w dodatkowe systemy, które posiadają jeszcze jedną warstwę tkanin – najlepiej podgumowanych lub podpitych aluminium. Zapewni to dodatkową ochronę przed słońcem.

 • Świętochłowiccy policjanci ponownie uderzyli w nielegalny hazard

  Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą w Świętochłowicach uderzyli w nielegalny hazard. Akcja przeprowadzona przez śledczych zakończyła się zarekwirowaniem 5 nielegalnych automatów do gier losowych na ulicy Katowickiej. Właścicielowi lokalu, w którym znajdowały się maszyny, grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat.