• Podsumowanie działań "Prędkość"

  Wczoraj mundurowi świętochłowickiej drogówki włączyli się do ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pod kryptonimem „Prędkość”. To właśnie nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Na kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów dotyczących ograniczenia prędkości czekały wysokie mandaty. Stróże prawa zatrzymali do kontroli 66 kierowców, na 60 amatorów szybkiej jazdy nałożono mandaty karne.

 • Mundurowi przejęli amfetaminę

  Mundurowi świętochłowickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami. 31-letni chorzowianin i 33-letni mieszkaniec Świętochłowic mieli przy sobie amfetaminę. Policjanci przejęli łącznie blisko 40 porcji dilerskich tego narkotyku. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Grozi im teraz do 3 lat więzienia.

 • Miasto Świętochłowice zakończyło szkolenia realizowane w ramach projektu „IT-y to potrafisz – rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Świętochłowic”

  Świętochłowice stawiają na skuteczną współpracę biznesu i samorządu oraz zmianę w polityce społeczno-gospodarczej miasta. Kolejnym krokiem ku poprawie tej współpracy jest uruchomienie strony internetowej dedykowanej przedsiębiorcom.

 • Nowy oficer prasowy świętochłowickiej jednostki

  Informujemy Państwa, iż Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach mianował sierż. Paulinę Wierzbowską na stanowisko oficera prasowego. Dziennikarzy współpracujących z naszą jednostką prosimy o zapoznanie się z danymi kontaktowymi.

 • Egzamin na kartę rowerową

  Dzisiaj w Szkole Podstawowej Nr 1, świętochłowicka młodzież zdawała egzamin praktyczny na kartę rowerową. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć policjantów świętochłowickiej drogówki, którzy nadzorowali przebieg egzaminu.

 • Lekcja o bezpieczeństwie nad wodą

  W myśl akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo – nad wodą" dzielnicowi z Komendy Miejskiej w Świętochłowicach wraz z Państwową Strażą Pożarną oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym przeprowadzili działania profilaktyczno-edukacyjne dla najmłodszych mieszkańców miasta. Podczas prelekcji oraz pokazu służb przy stawie Magiera dzieci miały okazję dowiedzieć się jak pomóc osobie tonącej oraz dlaczego do wody wchodzi się tylko pod opieką dorosłych.

 • W ostatnim czasie Gmina Świętochłowice uregulowała stan prawny nieruchomości zabudowanych na ul. A. Świdra nr 18, 19 i 19A. Od marca rzeczone nieruchomości stały się własnością Gminy Świętochłowice.

  W związku z przedłużającymi się upałami i apelem Prezydenta Świętochłowic dyrektorzy niektórych szkół w Świętochłowicach zdecydowali o skróceniu zajęć lekcyjnych w czwartek i piątek.

  Informujemy mieszkańców, że w sobotę 15 czerwca br. Urząd Miejski w Świętochłowicach czynny będzie w godz. od 8:00 do 13:00. Jednocześnie w piątek po Bożym Ciele (21 czerwca) Urząd Miejski będzie nieczynny.

  Zakończyła się tegoroczna akcja selektywnej zbiórki odpadów pod nazwą „Jestem w drużynie Recyklatora”. W świętochłowickich placówkach oświatowych zebrano prawie 2 tony plastikowych opakowań po jogurtach, serkach czy kefirach.

  Podczas XVI sesji Rady Miejskiej W Świętochłowicach (24 czerwca 2019 r.) odbędzie się debata nad Raportem o stanie gminy Świętochłowice za 2018 rok. Będą mogli w niej wziąć udział radni Rady Miejskiej oraz mieszkańcy Świętochłowic, którzy złożą Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Świętochłowicach pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 osób.

  Podczas XV sesji Rady Miejskiej radni powołali komisję doraźną do zbadania prawidłowości i legalności działań oraz występowania zaniedbań i zaniechań organów Miasta Świętochłowice. Złożono także skargi i odwołania na postanowienia RIO oraz wojewody.

  Tylko krok, a dokładniej wyniki szczegółowych badań wody dzielą nas od otwarcie basenu ekologicznego na „Skałce”. Analiza została zlecona, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo użytkownikom obiektu. Po uzyskaniu pozytywnej opinii basen zostanie niezwłocznie otwarty – prawdopodobnie już w ten weekend.

 • Świętochłowiccy dzielnicowi na festynie z okazji Dnia Dziecka

  Świętochłowiccy policjanci uczestniczyli w festynie zorganizowanym dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Festyn odbył się na terenie Szkoły Podstawowej Nr 10 w Świętochłowicach. Organizatorem imprezy była OSP Świętochłowice. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji.

 • Urząd Miejski w Świętochłowicach w związku z wysokimi temperaturami pracuje dziś (10 czerwca) do godziny 15:00. Jeżeli ktoś ma urzędową sprawę do załatwienia to poszczególne wydziały pracują w poniedziałek w mocno ograniczonym składzie do 17:00.

 • Zatrzymany za usiłowanie zabójstwa

  Świętochłowiccy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Świętochłowiczanin zaatakował nożem pracownika ochrony, który zwrócił mu uwagę aby ten nie zaczepiał klientów ochranianego sklepu. 32-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

 • Pies pogryzł mężczyznę

  Świętochłowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w ubiegłą środę na ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach. W godzinach popołudniowych agresywny pies zaatakował i pogryzł mieszkańca miasta. Właścicielowi czworonoga za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, czego skutkiem były obrażenia poniesione przez świętochłowiczanina grozi kara do roku więzienia.

 • Upały! Zachowajmy ostrożność!

  Ze względu na słoneczną pogodę i wysokie temperatury powietrza, apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy o wymagających naszej opieki – dzieciach, osobach niepełnosprawnych czy w zaawansowanym wieku. W żadnym przypadku nie pozostawiajmy ich – nawet na chwilę – w samochodach, bądź na otwartym terenie, gdzie grozi przegrzanie albo porażenie słoneczne. Nie zapominajmy też o zwierzętach, które również cierpią z powodu upałów.

 • Kąpielisko na terenie OSiR Skałka jest na ostatniej prostej by przyjąć miłośników wodnych kąpieli na świeżym powietrzu w tegorocznym sezonie letnim.

  Do Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach trafiły dwa nowe radiowozy. Hybrydowe Toyoty zasilą tabor prewencji i ruchu drogowego. Zakup pojazdów służbowych w jednej trzeciej został sfinansowany ze środków samorządowych, natomiast pozostałą część wydatków pokrył budżet policji oraz WFOŚiGW w Katowicach.